komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Wypadek w Szczytnej. ITD: Kierowca ciężarówki jechał na cudzej karcie oraz z niedozwoloną prędkością

poniedziałek, 25.5.2020 17:22 , odsłony: 14002
kategorie artykułu:

Wracamy do tematu tragicznego wypadku, do którego doszło 25 maja na drodze krajowej nr 8 w Szczytnej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, śmierć poniósł 42-letni mężczyzna. 

Do zdarzenia doszło po godz. 4.00 na drodze krajowej nr 8 w Szczytnej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, 42-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego wykonując manewr wyprzedzania doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia kierujący peugeotem poniósł śmierć. Na miejscu prowadzono czynności pod nadzorem prokuratora. Wezwano również dolnośląskich inspektorów ITD.

- W trakcie czynności prowadzonych na miejscu ustalono, że kierujący ciężarówką wykorzystywał cudzą kartę kierowcy. Z wstępnych ustaleń wynika także, że kierowca ciężkiego pojazdu jechał o ok. 20 km/h za szybko - poinformowali inspektorzy ITD. 

Sprawę wypadku wyjaśnia teraz policja. Inspektorzy zatrzymali cudzą kartę kierowcy, a nieuprawnione korzystanie z tego dokumentu zagrożone jest dla prowadzącego karą grzywny.

GITD

 

 
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe