Wyścigi psich zaprzęgów IGOR TRACZ DOG RACE [Foto]

wtorek, 30.3.2021 15:18 3068 0

W piątek, 26 marca na obiekcie Tauron Duszniki Arena rozegrane zostały zawody w wyścigach psich zaprzęgów, które niestety z powodu nowych obostrzeń, także w piątek musiały się zakończyć.

W zawodach IGOR TRACZ DOG RACE startowali zawodnicy o bardzo zróżnicowanym poziomie sportowym. W pięciu konkurencjach sprinterskich wystartowało 50 zawodników z Polski, Czech i Słowacji.

Wyścigi odbywały się w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 9km podzielonych na 3 etapy, suma czasów z trzech biegów decydowała o wyniku.

W kategorii Skijoring (narciarz biegowy + 1 pies ) kobiet wygrała Czeszka Schrova Michaela TJ Sokół Maxicky Fitmin Team z łącznym czasem 20:14.736 po 3 etapach.

W kategorii Skijoring mężczyzn wygrał Czech Viktora Vaclav TJ Sokół Maxicky z czasem 21.:24.420

W kategorii SP2 (zaprzęg na saniach z dwoma psami) wygrał Piotr Bąk Dolina Noteci Racing Team z czasem 22:29.790

W kategorii SP4 (zaprzęg na saniach z czterema psami) wygrał Igor Tracz Dolina Noteci Racing Team z czasem 19:30.20 wygrywając z Czechem Vaclavem Vancurą Musher Club Cesky Raj o jedyne 0,397 sekundy.

W kategorii SP5-O (zaprzęg na saniach z 5 psami lub więcej) wygrał Łukasz Paczyński Izerdogs z czasem 20:20.735