komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 25 sierpnia 2019

Luizy, Ludwika

XIV Prezentacje Zespołów Ludowych Ziem Pogranicza "Róża Kłodzka" za nami![Foto]

wtorek, 16.7.2019 11:17 , komentarze: 2 , odsłony: 1732
kategorie artykułu:

XIV Prezentacje Zespołów Ludowych Ziem Pogranicza "Róża Kłodzka" za nami! Tegoroczne wydarzenie zorganizowane zostało w dniach 13-14 lipca, a jego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego oraz Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju.

Zapowiedzią konkursu był zorganizowany 13 lipca w kudowskiej muszli koncertowej, występ laureata zeszłorocznej edycji - zespołu "Woliborzanki" z Woliborza. Niedzielny program wydarzenia rozpoczął uroczysty przemarsz zespołów ludowych po Parku Zdrojowym. Kolejna odsłona prezentacji  tradycyjnie odbyła się Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdroju.

Podczas tegorocznych prezentacji w Skansenie w Pstrążnej wystąpiły: Dzikowianki z Dzikowca, Jugowianki z Jugowa, Katarzynki ze Ścinawki Górnej,  Krajanki z Krajanowa,  Kukułki z Wolan,  Ludwiczanki z Ludwikowic Kłodzkich,  Słowianki z Bierkowic,  Sokolanki z Sokolca,  Ścinawianki ze Ścinawki Średniej,  Śpiewanki ze Starego Wielisławia,  Tercet Niekoniecznie Geriatryczny i Nie Tylko z Wambierzyc oraz Tłumaczowianie z Tłumaczowa. 

Pierwsze miejsce podczas XIV Prezentacji Zespołów Ludowych Ziem Pogranicza "Róża Kłodzka" zajęły Słowianki z Bierkowic, drugie - Katarzynki ze Ścinawki Górnej, a trzecie debiutujące na Przeglądzie Sokolanki z Sokolca. Dzikowianki z Dzikowca otrzymały nagrodę za najwierniejszy tradycji strój regionalny. Z kolei publiczność najwięcej głosów oddała na młody zespół Śpiewanki ze Starego Wielisławia.

 

Wasze komentarze

czwartek, 22.8.2019 14:36
środa, 14.8.2019 07:52
czwartek, 8.8.2019 10:09
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Praca na GoWork
Praca na GoWork