Zatrzymany za włamania i kradzieże. 30-latek był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu

poniedziałek, 29.3.2021 13:15 2702 2

Policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o włamania do piwnic. Mężczyzna ukradł elektronarzędzia, odzież sportową i zdemontowane okno. Ponadto dokonał kradzieży narzędzi ogrodowych. Przestępstw dopuścił się na terenie powiatu kłodzkiego. Okazało się, że mężczyzna w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. 

- Po otrzymaniu informacji o włamaniach do piwnic w Bystrzycy Kłodzkiej, policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze ustalili podejrzewanego o  przestępstwa. Okazał się nim  30-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Tym razem został zatrzymany przez policjantów z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej. 30-latek dopuścił się w ubiegłym miesiącu kradzieży z włamaniem do dwóch piwnic skąd ukradł elektronarzędzia, odzież sportową oraz zdemontowane okno. Ponadto włamał się do magazynu sklepu wielobranżowego w Domaszkowie, skąd ukradł artykuły spożywcze i chemiczne. Policjanci udowodnili zatrzymanemu, że kilka tygodni temu dopuścił się również kradzieży narzędzi ogrodniczych na terenie Międzygórza. Wartości strat powstała w wyniku działalności przestępczej 30-latka to około 3000 zł - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty włamań do piwnic i kradzieży, do których się przyznał. Policjanci w mieszkaniu podejrzanego znaleźli część skradzionego mienia. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Jednak podejrzany odpowiadać będzie w ramach tzw. recydywy podstawowej, czyli sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane podejrzanemu  przestępstwa w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Pinokio poniedziałek, 29.03.2021 15:35
Bombalino sam się walnij gaśnica w durny łeb.
Zenon Bombalina poniedziałek, 29.03.2021 13:19
Powinni mu przydzwonić w łeb tą gaśnicą.