Zawody Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Wojborzu [Foto]

niedziela, 1.8.2021 11:37 1625 0

W sobotę, 31 lipca na boisku w Wojborzu zorganizowane zostały Zawody Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do rywalizacji stanęły drużyny z jednostek OSP z terenu gminy Kłodzko, a organizatorami wydarzenia byli: Zarząd Gminny OSP oraz wójt gminy, Zbigniew Tur. 

- Staramy się organizować zawody dla młodzieży dwa, trzy razy w ciągu roku ponieważ w ten sposób sprawdzamy ich umiejętności i przede wszystkim zachęcamy żeby do nas przychodzili - mówi Zbigniew Dzierzbicki, prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Kłodzku. 

Do strażackich zmagań stanęły drużyny z jednostek: OSP Jaszkowa Górna, OSP Jaszkowa Dolna, OSP Żelazno, OSP Szalejów Dolny, OSP Wojbórz, oraz OSP Wojciechowice.

- Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach: do 12 lat i 12-16 lat. Drużyny do 12 lat startują w formie pokazu: jedna drużyna przedstawiła nam ratownictwo techniczne i medyczne, druga drużyna wystawiła bojówkę.  Drużyny w wieku 12-16 lat starowały natomiast w dwóch biegach w bojówce - wyjaśnia prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Kłodzku.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Wojbórz, drugie młodzi strażacy z Jaszkowej Górnej, trzecie - drużyna z OSP Szalejów Dolny. Reprezentanci OSP Jaszkowa Dolna i OSP Żelazno otrzymali natomiast wyróżnienie. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)