Zieleniec: wypadek na stoku i kolejna udana akcja resuscytacyjna [Foto]

piątek, 4.2.2022 14:20 9792 4

W minioną środę, 2 lutego ratownicy pełniący dyżur na stokach Zieleniec Sport Arena zostali zadysponowani do wypadku narciarki, w wyniku którego doszło do urazu stawu kolanowego. W trakcie transportu kobieta zasłabła i zaczęła uskarżać się na problemy z oddychaniem. W związku z zaistniałą sytuacją ratownicy podjęli decyzję o zawiadomieniu Pogotowia Ratunkowego i przyspieszeniu transportu poszkodowanej do ambulatorium. W trakcie transportu do dyżurki poszkodowana straciła przytomność, a zaraz po tym nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

- Ratownicy podjęli czynności resuscytacyjne, w wyniku których poszkodowana bardzo szybko odzyskała krążenie i wspomagana oddechowo została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego - informują ratownicy Sudeckiej grupy GOPR. - Od pierwszego dnia tegorocznych ferii zimowych ratownicy Grupy Sudeckiej GOPR zabezpieczający stoki narciarskie w ośrodkach: Zieleniec Sport Arena, Czarna Góra Resort i Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach udzielili pomocy 220 osobom!

Ratownicy apelują o rozwagę na stokach, odpowiednie przygotowanie kondycyjne i sprzętowe, ale także zwracanie uwagi na innych użytkowników stoków.

Odpowiednia reakcja może uratować życie, o czym pisaliśmy tutaj: Udana akcja z użyciem defibrylatora AED

 

źródło : Sudecka grupa GOPR
Foto: P. Czermak

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Ja sobota, 05.02.2022 18:46
Szanowny Panie Redaktorze piszący ten artykuł wypadałoby pisać zdania zgodnie...
Wokar piątek, 04.02.2022 17:20
Tak to jest. Do ludzi można apelować, tłumaczyć, a i...
kuba piątek, 04.02.2022 18:28
Nie ma to jak publicznie się dowartościować. Ja na twoim...
Wokar piątek, 04.02.2022 21:52
Jasne. Jakbyś komuś nie dowalił to dzień stracony dla ciebie....