komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

"Droga śmierci". Rondo zamiast skrzyżowania na krajowej 5 w okolicy Mielęcina

poniedziałek, 7.6.2021 14:30 , komentarze: 0 , odsłony: 863
kategorie artykułu:

GDDKiA podpisało umowę z biurem projektowym Biprogeo - Projekt z Wrocławia na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy skrzyżowania DK5 koło Mielęcina. Wartość zadania wynosi 254 487,00 zł.

W ramach porozumienia wykonawca przygotuje materiały do złożenia wniosku o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, następnie opracuje projekt budowlany i wykonawczy oraz materiały do uzyskania zgody na realizację inwestycji. Będzie pełnił również nadzór autorski nad realizacją zadania.

Przypomnijmy:

Skrzyżowanie to jest jednym z najbardziej niebezpiecznych w naszym powiecie. Często w miejscu tym dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W 2017 roku zorganizowano spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele policji, Starostwa Powiatowego oraz zarządcy dróg. Już wówczas omawiano budowę ronda oraz instalację fotoradaru, jako zabiegi kluczowe, poprawiające bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że ruch samochodów w tym miejscu ciągnie rośnie. Średnio na dobę przejeżdża tą drogą ok. 8 tysięcy aut. [dane za 2017 r].

Inwestycja swym zakresem obejmie przede wszystkim przebudowę skrzyżowania zwykłego na skrzyżowanie skanalizowane typu rondo duże czterowlotowe z jednym lub dwoma bypassami. W ramach zdania m.in. wybudowane będą obustronnie chodniki, odwodnienie, oświetlenie drogi oraz wiele innych elementów związanych z inwestycją. Faktyczny zakres inwestycji określony zostanie na etapie prac projektowych.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 32 min temu
wczoraj, 17 godz temu
1
sobota, 19.6.2021 08:23
czwartek, 17.6.2021 13:40
3
czwartek, 17.6.2021 10:58
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica