[DUŻO ZDJĘĆ/WYNIKI] Pobiegli w kolejnej odsłonie "Strzegomskiej Dwunastki"

sobota, 15.6.2024 16:30 965 1

230 biegaczy wystartowało w sobotę, 15 czerwca na strzegomskim rynku w jedenastej edycji biegu "Strzegomska Dwunastka". Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach: 6 i 12 km.

Wcześniej, o godz. 10.30 wystartował bieg dzieci. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymali statuetki, nagrody rzeczowe i finansowe. Organizatorami biegu było Stowarzyszenie Strzegomska Dwunastka, Urząd Miejski w Strzegomiu, Strzegomskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Szczegółowe wyniki z podziałem na kategorie dostępne są TUTAJ.

Najlepszym na dystansie 12 kilometrów okazał się Jan Kaczor, który pokonał ten dystans w 42 minuty i 10 sekund. 47 sekund później na mecie stawił się Rafał Bardziński, a na ostatnim stopniu podium stanął Pavel Brydl. Najlepsza z Pań, Emilia Romanowicz zajęła 11. miejsce.

Na krótszym, 6-kilometrowym dystansie triumfował Klaudiusz Górski z czasem 21 minut i 26 sekund. O 34 sekundy wolniejszy był Marcin Wach, a jako trzeci na mecie zameldował się Mateusz Prokop. Najlepszą z kobiet była Jagoda Durkalec (6. miejsce).

/foto: doba.pl/