[FOTO] Dobry start judoczek AKS-u Strzegom w Wolbromiu

poniedziałek, 20.9.2021 18:00 839 0

W dniach 11-12 września br. w Wolbromiu odbyły się 13. Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Juniorek i Juniorów Młodszych oraz Młodziczek i Młodzików w Judo. W turnieju wystartowało około 200 zawodników z 34 klubów z Polski i 4 klubów spoza granic naszego kraju m.in. z Węgier, Słowacji, Rumunii i Czech.

Sekcję judo AKS-u Strzegom w grupie juniorek młodszych reprezentowały: Zuzanna Oleksiuk oraz Nikola Kamińska. Zuzia zajęła miejsce I w kategorii do 52 kg, natomiast Nikola w kategorii +78 kg zajęła miejsce II.

W kategorii młodziczek wystartowały dwie zawodniczki: Julia Herbut i Klaudia Borowiec. Julia w kategorii do 44 kg zajęła miejsce III, a Klaudia w tej samej kategorii wagowej wywalczyła miejsce V.

Dziewczyny pokazały na macie prawdziwego ducha walki i stoczyły naprawdę bardzo dobre pojedynki. Serdeczne gratulacje dla trenera Józefa Smotera oraz zawodniczek.

Wyjazd na zawody mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Strzegom.