[FOTO] Dożynki w Jaworzynie Śląskiej

sobota, 28.8.2021 16:51 3234 0

Dożynki to niezwykły czas w pracy rolników. To czas podziękowań za zebrane plony, ale też prośba o dalszą pomyślność. W misternie wykonanych wieńcach znajdziemy trud, wdzięczność i radość z udanie zakończonych żniw. Mieszkańcy gminy Jaworzyna Śląska dziękowali za plony sobotę, 28 sierpnia.

Impreza rozpoczęła się polową mszą świętą w intencji rolników. Po mszy odbyła się część oficjalna z udziałem władz gminy, zaproszonych gości oraz delegacji miast partnerskich: Teplic nad Metui (Czechy) oraz Pfeffenhausen (Niemcy).

Tradycyjnie nie zabrakło przepięknych stoisk dożynkowych przygotowanych przez sołectwa, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło. Rozegrany został też tradycyjny Turniej Wsi, a komisja powołana przez organizatorów wyłoniła najpiękniejsze stoisko dożynkowe i nagrodziła najsmaczniejsze oraz najciekawsze potrawy znajdujące się na dożynkowych straganach.

W programie znalazły się także występy zespołów ludowych – zaprezentują się „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej oraz „Goczałkowianie” z Goczałkowa.

Do dyspozycji najmłodszych przygotowane zostały urządzenia rozrywkowe, dmuchańce, euro-bunje, karuzela oraz specjalne zabawy i animacje.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)