[FOTO] Festyn charytatywny dla Antosia Sobeckiego. Walka o małe serduszko trwa

sobota, 22.10.2022 13:17 1367 1

Mieszkańcy powiatu świdnickiego kolejny raz mobilizują siły. Tym razem potrzebna jest pomoc dla Antosia Sobeckiego. Maluch urodził się z bardzo poważną chorobą serca – HLHS. Jego zdrowie i życie może uratować operacja w Genewie, której koszt to ponad dwa miliony złotych.

 Dzisiaj, 22 października Szkoła Podstawowa nr 3 organizuje Festyn „Serduszko dla Antosia”, przy dużej sali gimnastycznej SP nr 3 w Świebodzicach od godz. 10:00 do 16.30. W najbliższą niedzielę, 23 października o godz. 18.00 w Wałbrzychu (przy dzielnicy Podzamcze), w restauracji A’propos ul. Wieniawskiego 82, odbędzie się koncert charytatywny zespołu AMICIS oraz będzie można wziąć udział w licytacjach dla Antosia. 

 Codziennie, od poniedziałku 24 października do czwartku 27 października w świebodzickim liceum, organizowany jest „Słodki kiermasz dla Antosia” – od godz. 10.35 będzie można zaopatrzyć się w słodkości przygotowane przez uczniów i ich rodziców oraz wesprzeć zbiórkę pieniędzy.

Antoś Sobecki to mały, dzielny chłopiec, który urodził się z bardzo poważną chorobą serca – HLHS. Jego zdrowie i życie może uratować operacja, której chce podjąć się klinika w Genewie, jednak jej koszt to ponad dwa miliony złotych. Zabieg musi być podzielony na dwa etapy, z których pierwszy kosztuje ponad milion. Czasu jest coraz mniej, a na koncie zbiórki wciąż brakuje sześciuset tysięcy złotych.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/antos-serduszko

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Z sobota, 22.10.2022 16:13
Czy rodzice konsultowali się z ośrodkami kardiochirurgii w Polsce? Kraków,...