komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

[FOTO] Kontenery na odzież: sprawdź komu pomagasz

czwartek, 14.3.2019 12:29 , komentarze: 8 , odsłony: 3296
kategorie artykułu:

Polski Czerwony Krzyż to najstarsza w Polsce instytucja humanitarna, która na różne sposoby pomaga osobom potrzebującym. Od lat, jedną z form pozyskiwania środków, jest także zbieranie  odzieży w kontenerach. Teraz odbywać się to będzie bez udziału pośredników. 

W Świdnicy zarząd wojewódzki PCK podpisał umowę z trzema podmiotami: gminą Świdnica, spółdzielnią mieszkaniową Szansa i spółdzielnią mieszkaniową na ulicy Okulickiego. Od kilki dni trwa oklejanie pojemników i wiadomo już, że całość zysku zostanie przekazana na cele statutowe organizacji.

Wcześniej na terenie miasta kontenery opróżniała m.in. firma Wtórpol, której PCK udzieliło zgody na wykorzystywanie ich logotypu, a ta w zamian płaciła co roku instytucji określone kwoty. Niewiele osób zdawało sobie sprawę, że podarowana przez nich odzież była sortowana, i trafiała m.in. do lumpeksów, a także na sprzedaż do Afryki czy krajów Azji. 

Polski Czerwony Krzyż prowadzi zbiórkę tekstyliów do specjalnie oznaczonych pojemników, rozmieszczonych na terenie 15 województw. Wszystkie pojemniki są własnością Polskiego Czerwonego Krzyża – zostały kupione za symboliczną złotówkę. PCK gromadzi w nich tekstylia, a środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową. Zbiórka tekstyliów to również wsparcie dla tych osób, które mają problem z utylizacją niepotrzebnych ubrań, butów itp. Nasz projekt wspiera krajową ekologię i pomaga utrzymać czystość w miastach i wsiach - czytamy na stronie.

Warto wiedzieć, że w Polsce co roku wyrzuca się około 2,5 mln ton odpadów tekstylnych, z czego około połowa nadaje się do recyklingu. 

 

 

Wasze komentarze

PiSowi później zabierają to i na kampanie jest
piątek, 15.03.2019 12:26 autor:
Ostatnio PCK pomaga w naszym województwie biednym kandydatom na pisowskich...
piątek, 15.03.2019 11:42 autor: aszym województwie kandydato

środa, 22.5.2019 09:36
4
środa, 22.5.2019 08:15
poniedziałek, 20.5.2019 18:25
4
poniedziałek, 20.5.2019 15:01
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra