[FOTO] Martyna Janaszek z kolejnym sukcesem

piątek, 7.6.2024 07:00 258 0

Znowu to zrobiła i pokazała swoją klasę! Martyna Janaszek, mieszkanka Żarowa po raz kolejny sięgnęła po złoty medal, zostając Mistrzynią Świata w wyciskaniu leżąc podczas Mistrzostw Świata w Wyciskaniu Leżąc i Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbywały się w dniach 22 maja-1 czerwca w Austin w Texasie w USA (World Women's Open, Sub-Junior, Junior & Masters Equipped Bench Press Championships, Austin, USA).

Na Mistrzostwach Martyna startowała dwukrotnie 23 i 29 maja, reprezentując Polskę, ale także gminę Żarów. Podczas rozgrywek 23 maja w wyciskaniu leżąc klasycznym zajęła 4 miejscu w kategorii do lat 23 do 57 kg. Startując 29 maja została mistrzynią świata w wyciskaniu leżąc w kategorii juniorek do lat 23 do 57 kg. Ustanowiła również swój życiowy rekord - 95 kg.

- Możliwość usłyszenia po raz kolejny hymnu Polski, stojąc na podium, jest niewątpliwie jednym z piękniejszych momentów, jakie może wymarzyć sobie każdy sportowiec – mówiła tuż po zawodach Martyna Janaszek.

Martyna Janaszek trenuje w barwach Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Od 2021r. jest członkinią Kadry Polski. To multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski. W tym roku znów została medalistką na Mistrzostwach Świata, pokazując, że jest najlepsza w tej dyscyplinie sportowej. To wielki wyczyn. Martyna w tym roku otrzymała także nagrodę finansową od Burmistrza Miasta Żarów za swoje sportowe osiągnięcia. Gratulujemy i życzymy kolejnych tak wspaniałych sukcesów.