komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 25 lipca 2021

Walentyny, Krzysztofa

[FOTO] Nadia Godlewska – mistrzyni hip-hopu

środa, 23.6.2021 12:02 , komentarze: 0 , odsłony: 1371
kategorie artykułu:

Taniec hip-hop to jej wielka miłość i pasja praktycznie od najmłodszych lat. Pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku 4 lat, gdy uczęszczała do szkoły tańca w Wałbrzychu. Od czterech lat trenuje we Wrocławiu, gdzie dojeżdża na swoje zajęcia średnio 3 razy w tygodniu.

Bierze także udział w licznych warsztatach (prowadzonych przez polskich i zagranicznych instruktorów) oraz obozach tanecznych. Sporo czasu poświęca na samodzielne treningi w domu. Dla 12-letniej Nadii Godlewskiej uczennicy 5 klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie taniec to jej żywioł. W realizację swojej pasji wkłada niesamowicie dużo zaangażowania, co przekłada się na osiągane i liczne sukcesy. Hip-hop to wymagający i bardzo dynamiczny taniec. Jednak, jeżeli się wkłada dużo serca w to, co się robi, można spełnić swoje marzenia.

- Od około dwóch i pół roku Nadia trenuje taniec hip-hop w jego najtrudniejszej formie, we freestylu. Trudność tego gatunku polega na tym, iż podczas zawodów tancerz musi wykonać taniec bez wcześniejszej znajomości muzyki oraz ułożonej choreografii. Musi niejako improwizować, z zachowaniem i przedstawieniem znajomości podstaw technicznych hip-hopu, aby w jak najlepszy sposób zatańczyć do muzyki, której wcześniej nie słyszał. Zawody freestylowe, obecnie najbardziej popularne i uznane przez środowisko hip-hopowe w Polsce i Europie,  rozgrywają się w formie “bitwy na taniec”, gdzie po eliminacjach, dwóch solistów prezentuje swoje umiejętności do muzyki, która nie jest im wcześniej znana. Uczestnicy zawodów muszą zatem zatańczyć do tego co w danej chwili puszcza DJ. Ta forma  jest bardzo widowiskowa i efektowna, bowiem każdy taniec jest inny, niepowtarzalny, spontaniczny. Trzyosobowy skład sędziowski w swojej ocenie bierze pod uwagę muzykalność uczestnika, oryginalność, czystość techniki, budowę seta (jak nazywana jest 60 sekundowe wejście uczestnika) oraz ogólne wrażenie artystyczne – mówi Krzysztof Godlewski tata Nadii. I dodaje. - Zawody hip-hopowe rozgrywane w Polsce charakteryzują się dużą liczbą uczestników i bardzo wysokim poziomem. Dojście do TOP16 (najlepszej szesnastki), bądź TOP8 (najlepszej ósemki) turnieju to trudna sztuka, ponieważ trzeba przejść przez eliminacje, gdzie zazwyczaj w danej kategorii wiekowej startuje od 100 do 150 uczestników z całej Polski. Zawodnicy w kilku wejściach przechodzą przez eliminacje, a najlepsza 16 bądź 8 walczy już pomiędzy sobą w systemie pucharowym w formie “bitwy na taniec”, polegającej na 60 sekundowych prezentacjach swoich umiejętności do muzyki na żywo, puszczanej przez DJ-a, gdzie z każdej wylosowanej pary uczestników jedna osoba odpada, a druga przechodzi dalej. Z reguły zawodnicy na tym poziomie zawodów to ścisła czołówka tancerzy hip-hop w Polsce. Nadia startuje w tego typu zawodach od niespełna 2 lat.

Nadia Godlewska vel NANDI jest laureatką wielu konkursów. Do najważniejszych z nich należą: 2 miejsce w Grand Prix Polski we Wrześni w kategorii 9-11 lat (wrzesień 2020r.), 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Hip-Hop Koszalińskie Yo! (październik 2020), 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Hip-Hop Tancbuda Challenge Zielona Góra 11-13 lat (listopad 2020), TOP 16 w międzynarodowym konkursie  FysBattle On-Line kategoria OPEN (maj 2020), 1 miejsce w międzynarodowym konkursie  Battleact Online kategoria OPEN (listopad 2020), 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Hip-Hop Urban Style w Poznaniu kat. 10-15 lat (maj 2021), 1 miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym Kołobrzeski Konkret Taneczny kat. 12-15 lat (maj 2021), 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Hip-Hop Tancbuda Challenge Zielona Góra 11-13 lat (maj 2021), 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Hip-Hop Koszalińskie Yo! kat. 12-15 lat (czerwiec 2021), 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Hip-Hop Vibe Sfera k/ Jeleniej Góry kat. do 11-lat (czerwiec 2021).

Chętnych do śledzenia tanecznej drogi Nadii zachęcamy do obserwowania jej konta na Instagramie, gdzie można ją znaleźć pod nickiem nandi_2009.

 

Wasze komentarze

piątek, 23.7.2021 13:53
piątek, 23.7.2021 10:29
czwartek, 22.7.2021 16:11
6
czwartek, 22.7.2021 11:40
2
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica