komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 15 kwietnia 2021

Ludwiny, Waclawy

[FOTO] Nielegalne wysypisko przy rzece

czwartek, 8.4.2021 09:04 , komentarze: 2 , odsłony: 935
kategorie artykułu:

Apelują władze gmin, apelują ekolodzy, leśnicy zastawiają pułapki, strażnicy karają mandatami- wszystkie te działania nadal jednak nie przynoszą pożądanego skutku, a mieszkańcy podrzucają swoje śmieci a to do lasu, a to na pole lub w okolicy rzeki. Tym razem nielegalne śmietnisko powstało za działkami na wyjeździe ze Świdnicy w stronę Bystrzycy Dolnej.

Oczom spacerującego wzdłuż Bystrzycy pana Tomka ukazał się widok góry odpadów, beztrosko pozostawionych przez jakiegoś mieszkańca.

Wiem, że sprawa nielegalnych wysypisk jest co jakiś czas maglowana, ale widać, że nikt z tym nic nie robi i z ludźmi którzy tworzą te wysypiska. Dziś z rana postanowiłem wybrać się z dziećmi na spacer wzdłuż rzeki Bystrzycy. Wybraliśmy się na odcinek, który znajduje się za działkami na wylocie że Świdnicy na Bystrzycę Dolną. To co tam zobaczyliśmy to przechodzi ludzkie pojęcie, totalne wysypisko śmieci. Po workach i odpadach widać, że niektóre są nowe - opisuje nasz Czytelnik i na dowód przesyła zdjęcia.

Rzeczywiście widać na nich śmieci: butelki plastikowe i szklane w drewnianym "boksie", części karoserii samochodowej. Części z nich niestety pływała w rzece.

Nie byłem w stanie wytłumaczyć dzieciom dlaczego ludzie tak robią, zanieczyszczają środowisko, bo na określenie takich ludzi cisną się twarde słowa. Kiedy się wreszcie skończy ten proceder, gdzie są służby pilnujące tego tematu? Czy są jakieś? - pyta pan Tomek.

 

 

Wasze komentarze

WINA TUSKA
czwartek, 08.04.2021 09:36 autor:
poniedziałek, 12.4.2021 13:18
2
poniedziałek, 12.4.2021 10:40
1
poniedziałek, 12.4.2021 10:19
1
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe