[FOTO] Otwarto plac zabaw w Witkowie

Witków to kolejne po Pastuchowie i Starym Jaworowie sołectwo, które może się poszczycić nowoczesnym placem zabaw. Otwarcie obiektu odbyło się w środę 8 września.

W uroczystym otwarciu wzięli udział najmłodsi mieszkańcy wsi, burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, sołtys Witkowa Czesława Radomska-Sucholas oraz koordynująca inwestycję Agnieszka Traczykowska

Koszt realizacji inwestycji wyniósł 112 tys. zł. Wykonawcą była firma ROYAL PLAY z Małkini. Do końca września oddane zostaną kolejne place zabaw: przy Przedszkolu Samorządowym w Jaworzynie Śląskiej, w Nowicach oraz zamontowane dodatkowe urządzenia przy ul Westerplatte. W pierwszej połowie października zostanie zrealizowany nowy plac zabaw przy ul. Jana Pawła II w Jaworzynie Śląskiej. 

Kolejne obiekty zostaną zrealizowane do końca roku. W Milikowicach i Tomkowej podpisano już umowy na realizację. W Pasiecznej, Czechach, Nowym Jaworowie, Piotrowicach oraz Pastuchowie przy Szkole Podstawowej zakończyło się postępowanie przetargowe i trwa etap wyłonienia wykonawców. W przypadku Bagieńca trwa oczekiwanie na zmianę planów zagospodarowania przestrzennego. W Bolesławicach natomiast gmina zabiega o nabycie działki, na której mógłby powstać plac zabaw.

Zgłoszenie informacji o chęci sprzedaży działki należy złożyć do Urzędu Miejskiego lub sołtysa Wojciecha Karnieja. Wszystkie place zabaw zostaną oświetlone oraz wyposażone w monitoring.

Na realizację zadania budowy stref rekreacyjnych we wszystkich miejscowościach gmina Jaworzyna Śląska pozyskała kwotę 3,3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: jaworzyna.net

Dodaj komentarz

Komentarze (0)