[FOTO] Pierwsze plony winogron w Strzegomiu zebrane

środa, 16.11.2022 10:34 434 0

Zazwyczaj odbywa się ono w pierwszej połowie października, chociaż bywało, że zaczynano je już we wrześniu - winobranie. Pierwsze plony winogron w Strzegomiu zebrane.

"Fort Gaj” to znajdujący się w pobliżu ulicy Niepodległości jest kompleksem kamiennych umocnień z pozostałościami młyna. Jednym z elementów rewitalizacji „Fortu Gaj” było odtworzenie przedwojennej winnicy, znajdującej się wzdłuż murów tego historycznego kompleksu. Na szczycie wyremontowano granitowe mury, odnowiono dawną fontannę, zasadzono winorośle oraz przygotowano przestrzeń na plenerową scenę i rodzinnego grilla.

 - W tym roku ogrodnik miejski zebrał pierwszy plon, który został przekazany do lokalnej winnicy. Podczas kolejnych gminnych dożynek, na stoisku sołectwa Strzegom, mieszkańcy gminy Strzegom (oczywiście pełnoletni) będą mogli skosztować tego niezwykłego trunku. Wino Cuvee białe 2021 zostanie wyprodukowane i zabutelkowane przez Winnicę Markową z Mielęcina. Podczas kolejnych gminnych dożynek, na stoisku sołectwa Strzegom uczestnicy będą mogli skosztować tego niezwykłego trunku - mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. 

foto - fb Zbigniew Suchyta

Dodaj komentarz

Komentarze (0)