[FOTO] Pobiegli wilczym tropem

poniedziałek, 16.8.2021 08:25 1080 0

Mieszkańcy gminy Jaworzyna Śląska jak zawsze nie zawiedli Mimo żaru lejącego się z nieba, ponad 100 uczestników pobiegło w Biegu Tropem Wilczym, który odbył się na stadionie 15 sierpnia.

Na mecie na wszystkich czekały medale. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody specjalne. Sponsorami byli: JAKO Zakłady Porcelany Stołowej Karolina Gmina Jaworzyna Śląska.

***

Ideą przedsięwzięcia biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Bieg wystartuje w całej Polsce. Weźmie w nim udział 70 tysięcy biegaczy z 333 miast w Polsce oraz 8 miast za granicą. Będą to: Londyn (Anglia), Nowy York i Chicago (USA), Hurth (Niemcy), Wilno (Litwa), Wiedeń (Austria), Penrose Park oraz Healesville (Australia). W Biegu wezmą również udział żołnierze polscy i państw sojuszniczych w 7 misjach wojskowych w Bośni, Kosowie, Kuwejcie, na Łotwie, w Rumunii oraz w Afganistanie i Iraku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)