[FOTO] Pobili rekord Polski dla Antosia

piątek, 21.10.2022 13:41 870 0

W piątek, 21 października w Świebodzicach odbyła się próba pobicia rekordu Polski w utworzeniu serca z największej liczby ludzi w czerwonych nakryciach głowy. Celem akcji  było nagłośnienie zbiórki ratującej życie małego wojownika ze Świebodzic Antosia.

Organizatorem akcji była Szkoła Podstawowa nr 3. Już możemy to powiedzieć oficjalnie! Udało się! Na płycie boiska zjawiło się 1980 osób! Tym samy dotychczasowy rekord należący do Gminy Puck został pobity.

 W bicie rekordu włączyły się wszystkie świebodzickie placówki oświatowe, Mieszkańcy, a także Sekretarz Miasta Sabina Cebula oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. To kolejny raz, kiedy Świebodziczanie pokazali, że mają ogromne serca wypełnione empatią i chęcią pomocy innym.

Antoś Sobecki to mały, dzielny chłopiec, który urodził się z bardzo poważną chorobą serca – HLHS. Jego zdrowie i życie może uratować operacja, której chce podjąć się klinika w Genewie, jednak jej koszt to ponad dwa miliony złotych. Zabieg musi być podzielony na dwa etapy, z których pierwszy kosztuje ponad milion. Czasu jest coraz mniej, a na koncie zbiórki wciąż brakuje sześciuset tysięcy złotych.

Link do zbiórki dla Antosia: https://www.siepomaga.pl/antos-serduszko.

 foto - nadesłane, UM Świebodzice

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)