komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 17 czerwca 2019

Laury, Marcjana

[FOTO] Powiat świętował 20-lecie istnienia

czwartek, 23.5.2019 19:20 , komentarze: 0 , odsłony: 1201
kategorie artykułu:

Radni wszystkich kadencji, parlamentarzyści, szefowie służb mundurowych, samorządowcy, ale też goście z powiatów partnerskich - wszyscy stawili się w czwartek 23 maja na uroczystej gali z okazji jubileuszu 20-lecia powiatu świdnickiego, którą zorganizowano w sali widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego.

23 listopada 1998 r. premier Jerzy Buzek na Zamku Królewskim w Warszawie wręczył starostom akty utworzenia powiatów. Na uroczystości obecny był również pierwszy starosta świdnicki, obecnie poseł, Wojciech Murdzek. Reforma zmieniająca podział administracyjny Polski, która wprowadziła 3-stopniową strukturę podziału terytorialnego weszła z dniem 1 stycznia 1999 roku.

Uczestnicy czwartkowej uroczystości obejrzeli m.in. film promujący powiat oraz wysłuchali, jakie były najważniejsze decyzje samorządu powiatowego wszystkich kadencji. A tych przez ostatnich 20 lat zebrało się sporo. 

- Włożyliśmy niemałą cegiełkę dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu naszych mieszkańców. Było to m.in. dokończenie budowy szpitala Latawiec, budowa szkoły specjalnej w Świdnicy, budowa drogi powiatowej 3396 (łącznika do autostrady przyp.red.), budowa nowej siedziby pogotowia ratunkowego czy też wreszcie remont auli w I LO. To także wielomilionowe inwestycję w infrastrukturę oświatową i sportową. Wydatkowaliśmy w sumie przez te 20 lat niecałe 300 milionów złotych - wyliczał podczas uroczystości Piotr Fedorowicz, starosta świdnicki.

Gala była także doskonałą okazją do podziękowań oraz wspomnień. Krótki wykład nt. samorządu w Polsce wygłosił także Jerzy Stępień,  polski prawnik i polityk, senator I i II kadencji (1989–1993), wiceminister spraw wewnętrznych i administracji (1997–1999), sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, a w latach 2006–2008 prezes Trybunału Konstytucyjnego.

- Wszystko to nie zaistniałoby gdyby nie wspólna, ciężka praca dziesiątek a nawet setek ludzi. Z tego miejsca chciałbym im wszystkim serdecznie podziękować - dodał starosta Fedorowicz.

Po zakończeniu przemówień nastąpiło wręczenie nagród i odznaczeń. Uroczystość uświetnił koncert zespołu Futyma Oktet.

 

Wasze komentarze

Cukiernia Kasia
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
SKUP AUT
SKUP AUT