[FOTO] Premierowy występ przedszkolaków na deskach świdnickiego teatru

niedziela, 27.11.2022 16:11 320 0

Premierowy występ na deskach świdnickiego teatru mają już za sobą. W czwartkowe popołudnie Przedszkolaki z „Bajkowej Dolinki” w Pszennie zaprezentowały program artystyczny „Przedszkolaki dla Niepodległej” i od razu skradły serca publiczności.

 Ideą koncertu jest uwydatnienie wartości obywatelskich, ponieważ wychowanie patriotyczne jest bardzo ważnym elementem naszej tożsamości narodowe. Nie znając swojej historii nie możemy uczyć się być świadomym, rozważnym, mądrym i myślącym obywatelem – mówiła w swoim wystąpieniu Ewa Wasilenia, dyrektor przedszkola.

175 dzieci z 7 oddziałów przedszkolnych tańczyło, śpiewało i recytowało patriotyczne utwory. Młodzi artyści poruszyli serca publiczności i wywołali wzruszenie na twarzach swoich rodziców, nauczycielek, babć i dziadków, którzy licznie przybyli w tym dniu do teatru i gorąco oklaskiwali ich występy.

 Pomysłodawczynią całego wydarzenia była Justyna Duda, wieloletnia nauczycielka wychowania przedszkolnego Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie. Na sukces całego występu oprócz choreografii Anny Trzeciak złożyły się również fanatycznie przygotowane dzieci przez 12 nauczycieli oraz 10 pracowników obsługi.

-Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego występu i jestem z Was dumna. Te piękne, barwne stroje, inne dla każdej grupy przedszkolnej z pewnością podniosły rangę uroczystości. Gratuluję pani dyrektor Ewie Wasileni , kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji i obsługi przedszkola tak wspaniałego programu „Przedszkolaki dla Niepodległej”. Słowa uznania dla Waszych rodziców. Patrząc na tak młode pokolenie, możemy być spokojni o naszą przyszłość – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

 Wielką niespodzianką tego popołudnia był występ zespołu muzycznego "Jesienna Gama" działającego przy Uniwersytecie III Wieku, który uświetnił uroczystość swoimi aranżacjami muzycznymi znanych patriotycznych utworów. Współpraca z zespołem nie byłaby możliwa gdyby nie przedstawiciel rady rodziców przedszkola, pan Krystian Przybylski, który jest również muzykiem tegoż zespołu.

 foto - UG Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)