[FOTO] Przebudowa ul. Rzeźniczej w Strzegomiu zakończona

wtorek, 29.11.2022 13:05 562 1

Zakończenie przebudowy ul. Rzeźniczej w Strzegomiu stało się faktem. We wtorek 29 listopada br. miał miejsce odbiór techniczny tej ważnej drogi.

 

Z remontu z pewnością ucieszą się strzegomianie, którzy już w ciepłych słowach wypowiadają się o tej inwestycji. – Teraz to jest jazda. Ul. Rzeźnicza to prawie S3. Do garażu dojeżdżam i wyjeżdżam na pełnym komforcie – mówi pan Wojtek.

 

 ,,Przebudowa ulicy Rzeźniczej wraz z budową infrastruktury drogowej w Strzegomiu”składała się z dwóch zadań: budowy nowego oświetlenia ulicznego i remontu drogi. Firma TAURON Nowe Technologie S. A. posadowiła tam 13 nowych lamp, co zwiększy nie tylko bezpieczeństwo, ale również wpłynie na wizerunek tej ulicy.

 

 W ramach 2. zadania wykonano m.in.: roboty rozbiórkowe, budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie warstw konstrukcyjnych, wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów, chodników oraz zabezpieczenia linii kablowej 20kV poprzez ułożenie rur osłonowych. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "DROG-ZIEM" ze Stanowic.

 

Koszt zadania związanego z wymianą oświetlenia wyniósł ok. 124,5 tys. zł i co ważne, płatnikiem nie jest strzegomski samorząd, tylko firma TAURON Nowe Technologie S. A. Koszt drugiego zadania wyniósł blisko 1,5 mln zł i są to środki z budżetu gminy Strzegom.

 

foto - UM Strzegom

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nionia wtorek, 29.11.2022 14:24
Brawo burmistrz. Kiedy ul. Morska będzie robiona?