[FOTO] Świdniccy policjanci uratowali ranną kaczkę

środa, 12.10.2022 12:21 982 3

Z niecodzienną interwencją mieli do czynienia wczoraj policjanci ze świdnickiej drogówki. W godzinach porannych w Świebodzicach podczas patrolu miasta zauważyli na jezdni rannego ptaka. Dzięki podjętym przez nich działaniom zwierzę trafiło pod opiekę schroniska dla zwierząt, gdzie wraca do zdrowia.

- Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy patrolując rejon miasta Świebodzice na Rondzie Solidarności zwrócili uwagę na to, że pojazdy w tym miejscu zwalniają i omijają przeszkodę leżącą na jezdni. Szybko ustalili co było tego przyczyną. Na ulicy zauważyli wystraszoną dziką kaczkę, która pomimo prób nie mogła poderwać się do lotu. Okazało się, że jest ranna, a jej skrzydło prawdopodobnie złamane -  mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

W trosce o jej bezpieczeństwo, mundurowi złapali kaczkę i umieścili w radiowozie. O rannym zwierzęciu powiadomili dyżurnego świebodzickiego komisariatu, za zgodą którego „ranny pasażer” został przewieziony do schroniska w Świdnicy. W placówce rannej kaczce została udzielona pomoc weterynaryjna, a teraz w odpowiednich warunkach wraca do zdrowia.

 

foto - KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

środa, 12.10.2022 21:31
Brawo aspiranty,Kaczyński może być z was dumny.
Kris. czwartek, 13.10.2022 19:42
Brawo, dobra robota panowie szacuneczek !
Wiesław środa, 12.10.2022 20:32
Bardzo fajna postawa brawo.