[FOTO] Święty Mikołaj odwiedził podopiecznych PSONI w Świdnicy

wtorek, 6.12.2022 19:48 963 0

Niecodzienni goście odwiedzili dzisiaj podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Święty Mikołaj wraz z osiołkiem przywiózł słodkie upominki i mnóstwo radości.

 Zanim jednak Święty zasiadł na przygotowanym dla niego tronie, wychowankowie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy brali udział w świątecznych zabawach. Podopieczni PSONI wraz ze swoimi nauczycielami i paniami pomagającymi przygotowali mikołajkowe wystroje sal oraz zadbali o świąteczny klimat w tym wyjątkowym dniu. W zamian Mikołaj i jego świta przynieśli ogromny wór prezentów. Atrakcji było mnóstwo.

Pod mikołajkowym strojem ukrył się Krzysztof Słupski, który z żoną Katarzyną prowadzą w Lubachowie ośrodek onoterapii. - 6 grudnia, w mikołajki uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy mieli mnóstwo radości. Zaczęliśmy dzień od gier i zabaw, zgadywanek i losowań, a potem odwiedził nas gość specjalny – Święty Mikołaj z osiołkiem! Renifery akurat były oddelegowane do innych sań, ale oślica Luna spisała się w zastępstwie na medal i towarzyszyła Mikołajowi przy rozdawaniu prezentów dla naszych uczestników. Każdy, kto chciał, mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i jego pomocnicą - mówi Katarzyna Walczak, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy.

 

 foto - Doba.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)