komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 23 sierpnia 2019

Apolinarego, Filipa

[FOTO] Szczury, smród spalin, czyli codzienność mieszkańców ulicy Franciszkańskiej

piątek, 9.8.2019 09:10 , komentarze: 5 , odsłony: 2134
kategorie artykułu:

W lecie nie mogą otworzyć okna, bo parkujące tam samochody powodują hałas. We znaki daje się lokatorom także smród wydobywający się ze śmietników a sam dojazd do podwórka pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy ulicy Franciszkańskiej w Świdnicy od marca czekają na reakcję władz miasta. Czy ich problem ma szansę zostać rozwiązany?

- W marcu odbyłam spotkanie z panem prezydentem w związku z problemem śmietników i parkingu na podwórku. Obiecano mi,  że staną boksy na śmietnik i zostanie rozwiązana sprawa z parkingiem. Problem śmietników jest następujący. Na podwórku stoją dwa kontenery, do których śmieci wyrzucają wszyscy okoliczni mieszkańcy plus sklepy w tym mięsne i spożywcze. Po podwórku porozrzucane są śmiecia, co za tym idzie jest pełno szczurów i gołębi. Nie można otworzyć okna, ponieważ smród przy upałach jest potworny. Jeśli chodzi o parking, to każdy kto tylko może parkuje auta jak chce, blokując dojście do śmietników i stając mieszkańcom pod oknami. Często kierowcy mają odpalone śmietniki i dymią nam prosto w okno. Poza pismem urząd nie zrobił kompletnie nic, aby rozwiązać ten problem - mówi pani Sandra.

Rzeczywiście, problem ten znany jest urzędowi.

- Mieszkanka ulicy Franciszkańskiej w marcu br. spotkała się z zastępcą prezydenta Jerzym Żądło. Po spotkaniu otrzymała odpowiedź o podjętych działaniach. Świdniczanka jest także w stałym kontakcie mailowym z prezydentem. Przypominamy, iż za ład i czystość na posesjach odpowiedzialni są przede wszystkim właściciele lokali oraz lokatorzy, a także zarządcy nieruchomości. W tym wypadku zarząd sprawuje prywatna firma. To miasto chcąc polepszyć warunki funkcjonowania na zapleczu posesji, wyraziło zgodę na wydzierżawienie dla wspólnoty terenu pod pojemniki na odpady. Lokatorzy wspólnot mieszkaniowych, zlokalizowanych na tym podwórku, powinni dbać o odpowiedni stan kontenerów na odpady, z których korzystają. W przypadku, gdy działka nadal będzie zaśmiecana, właściciele nieruchomości korzystający z pojemników zostaną zobowiązani do wskazania miejsc na własnych terenach, a obecne stanowisko zostanie zlikwidowane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie- wyjaśnia rzeczniczka urzędu, Magdalena Dzwonkowska.

Jeśli zaś chodzi o drogę dojazdową do budynku zostanie ona wkrótce wybrukowana.

- Podwórko to przewidziane jest do rewitalizacji, prace te jednak będą mogły zostać wykonane dopiero po uzyskaniu środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji - dodaje rzeczniczka.

 

 

Wasze komentarze

Ale o co pretensje? Każdy tak ma, jak dba. Co...
niedziela, 11.08.2019 17:56 autor:
To średniowiecze czy XXI wiek czy inscenizacja ?
piątek, 09.08.2019 22:46 autor: Świdnica
dzisiaj, 12 min temu
czwartek, 22.8.2019 08:19
6
środa, 21.8.2019 15:07
1
środa, 21.8.2019 14:22
wtorek, 20.8.2019 18:29
poniedziałek, 19.8.2019 13:18
1
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D