[FOTO] „Sztuka ducha” w Galerii Fotografii

sobota, 26.11.2022 07:00 542 0

W piątek, 25 października otwarto wystawę pt. „Sztuka ducha” małżeństwa artystów: Ewy Niśkiewicz-Krawczyk i Radosława Krawczyka. Wernisaż  odbył się w Galerii Fotografii.

Ewa Niśkiewicz-Krawczyk urodziła się w Gdańsku. Studia ukończyła w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom uzyskała w pracowni rzeźby prof. Kazimierza Raby. Obecnie mieszka z mężem i synem w Gorzowie Wlkp. Na swojej ścieżce artystycznej doświadczała różnych dyscyplin sztuki: malarstwa, rysunku, rzeźby, filmu. Realizowała autorskie warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz kilku indywidualnych. Obecnie głównie zajmuje się głównie malarstwem.

 Radosław Krawczyk ukończył Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (WEA) z wynikiem celującym (2001-2006). Na co dzień zajmuje się grafiką komputerową oraz malarstwem akrylowym i pastelowym. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz kilku indywidualnych. Jest mężem Ewy Niśkiewicz-Krawczyk z którą ma 11-letniego syna. Mieszka w Gorzowie Wlkp. W ostatnich kilkunastu miesiącach pracował twórczo, eksplorując technikę pasteli olejnych, dzięki czemu powstało sto kilkadziesiąt prac.

 

foto - Doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)