[FOTO] Uroczyste wbicie łopaty pod budowę małej obwodnicy w Świebodzicach

czwartek, 8.12.2022 15:55 1004 1

Uroczystość wbicia łopaty pod budowę inwestycji odbyła się 8 grudnia na zakręcie nieopodal wjazdu do Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach.

Spotkanie to odbyło się w obecności  burmistrza miasta, Pawła Ozgi wraz z wykonawcami danego przedsięwzięcia, które jest bardzo istotne dla gminy i jej mieszkańców. 

Odpowiedzialną za to zadanie jest firma Kobylarnia S.A., która ma nadzieję zakończyć inwestycję przed czasem, a planowaną umowną datą zakończenia projektu jest sierpień 2024 rok. Umowa z wykonawcą została podpisana 7 września 2022 r. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu Burmistrz Miasta Paweł Ozga, jest to jedna z największych inwestycji ostatnich czasów:

- Całkowita wartość inwestycji to 11 110 603 zł, z czego wkład Gminy Świebodzice to ponad 6 960 603 zł. Jest to inwestycja wyczekiwana przez Mieszkańców, połączenie ul. Królowej Elżbiety z ul. Dąbrówki pozwoli na ominięcie centrum osiedla. Ta inwestycja rozpoczyna się w tym roku, jest to inwestycja kilkuletnia, która ma zakończyć się w roku 2024 r., jednak mam nadzieję, że dobra współpraca z firmą sprawi, że uda nam się to zrobić trochę wcześniej.

Umowa na realizację tej długo oczekiwanej transakcji, została podpisana już 7 września 2022 roku. Inwestycja: „Budowa małej obwodnicy wraz z niezbędną infrastrukturą w rejonie Osiedla Piastowskiego w Świebodzicach”, pozwoli usprawnić poruszanie się po osiedlu, dlatego też to przedsięwzięcia jest szczególnie wyczekiwane przez mieszkańców tej okolicy, które dodatkowo rozwija się bardzo dynamicznie. Miejsce w pobliżu planowanej inwestycji zabudowane jest domami wielorodzinnymi i kolejne tereny w obrębie osiedla będą zagospodarowane pod budownictwo mieszkaniowe. Nowa droga usprawni ruch samochodowy oraz możliwość bezpośredniego dojazdu do obiektów OSiR’u.
Na zakończenie spotkania nastąpiło symboliczne wbicie łopaty rozpoczynające inwestycję.
 

foto - Doba.pl

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 08.12.2022 22:15
Brawo PIS!!