[FOTO] VI edycja Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA za nami

niedziela, 8.1.2023 18:03 2295 0

W niedzielę 8 stycznia odbyła się szósta edycja Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA. Start i meta zlokalizowane były przy hali sportowej Zawiszów, ul. Galla Anonima 1 w Świdnicy i tradycyjnie sportowe wydarzenie otworzył biegowy rok w mieście.

Jak co roku, tak i podczas 6. Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA prowadzona była  zbiórka na FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.
Bieg rozegrany został na dwóch dystansach – 5 i 10 kilometrów. Start biegów dziecięcych zaczął się o godz. 10.00. Godzinę później miał miejsce bieg na dystansie 5 kilometrów, o 11.50 wystartowali uczestnicy walki na dystansie 10 kilometrów.

W biegu na dystansie 5 kilometrów  najlepszy okazał się Krzysztof Tschirch, z czasem  00:15:56 . Drugi z kolei był Paweł Czerniak, z czasem 00:16:35,  a trzeci Kacper Kurzydło z czasem 00:17:44. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Ficner, z czasem 00:19:50.  Druga z kolei Sonia Rozumkiewicz z czasem 00:20:13, a trzecia Magdalena Bednarczyk z czasem 00:20:29.

Z trasą o długości 10 km najszybszy okazał się Kamil Makoś - 00:33:38. Drugi był Jan Kaczor  - 00:35:12, na trzecim miejscu  Mariusz Franczak  - 00:37:10. W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Czerw  - 00:39:26. Drugie miejsce zajęła Ewelina Wieczorek  - 00:42:39, a trzecie Sonia Rozumkiewicz  - 00:43:05.