komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

[FOTO, WIDEO] Rozpoczął się 28. Międzynarodowy Festiwal Folkloru

czwartek, 8.8.2019 21:06 , komentarze: 1 , odsłony: 1985
kategorie artykułu:

To już 28 lat od kiedy w Strzegomiu przez kilka dni w roku króluje folklor, a rynek wypełnia się zespołami z różnych kontynentów. Inauguracja tegorocznej odsłony festiwalu przypadła na czwartek, 8 sierpnia.

- Wielkie przedsięwzięcie kulturalne, jakim jest niewątpliwie nasz festiwal to ogrom pracy włożonej w jego przygotowanie i realizację. Efektem tej pracy jest nie tylko wielki prestiż imprezy, ale też jego stałe miejsce wśród najważniejszych imprez krajowych. Festiwal odwiedziło 380 zespołów z 6 kontynentów i 54 krajów, ale festiwal to przecież nie liczby - to ludzie. To goście i zespoły, które chcą do nas przyjeżdżać, to także wspaniała publiczność, która niezmiennie towarzyszy festiwalowi od 28 lat – mówił w powitaniu Krzysztof Kalinowski, dyrektor SCK.

Wśród gości nie zabrakło oczywiście gospodarza i pomysłodawcy festiwalu, czyli burmistrza Zbigniewa Suchyty, jego zastępcy Wiesława Witkowskiego, przewodniczącego rady Tomasza Marczaka, posła Ireneusza Zyski, Krzysztofa Pająka członka Prezydium Polskiej Sekcji CIOFF, oraz delegacji z partnerskiego miasta Podhajec.

Tradycyjnie koncert poprowadziła, dobrze znana strzegomianom, entuzjastka folkloru i dziennikarka Radia Wrocław Małgorzata Majeran-Kokott. Grupy prezentujące się na scenie, zachwyciły barwnymi strojami oraz skoczną muzyką.

Zatańczyły i zagrały zespoły z Chile, Ukrainy, Irlandii, Kolumbii, Czech, Gruzji, Słowacji. Gospodarzem festiwalu był oczywiście zespół „Kostrzanie”.

Gwiazdą tegorocznej edycji będą dwie popularne wokalistki: Sarsa i Kayah, na których koncert  zaplanowany na niedzielę zapraszamy już dziś.

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:17
2
środa, 8.7.2020 11:26
środa, 8.7.2020 10:17
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec