komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 27 stycznia 2020

Przybysława, Anieli

[FOTO] Wraki znikają ze świdnickich ulic

wtorek, 10.12.2019 14:07 , komentarze: 8 , odsłony: 3260
kategorie artykułu:

Jeżeli zauważysz na swoim pojeździe biało – czerwoną taśmę ostrzegawczą z napisem „STRAŻ MIEJSKA” – uważaj, tym samochodem interesują się strażnicy. Pojazd może zostać odholowany na koszt właściciela na parking strzeżony.

Zgodnie z art.50a prawa o ruchu drogowym, pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

- Oczywiście strażnicy zawsze usiłują się skontaktować z właścicielem samochodu, aby on sam zaopiekował się swym dobytkiem. Niestety, nie zawsze się to udaje. Czasami nie można ustalić właściciela samochodu, czasami właściciel mieszka na drugim końcu Polski lub jest obcokrajowcem, czasami pojazd posiada tablice „zjazdowe” lub nieaktualne tablice rejestracyjne innego państwa, a czasami nie reaguje na wezwanie do usunięcia wraku. W takich przypadkach na samochodzie może pojawić się biało – czerwona taśma ostrzegawcza z napisem „STRAŻ MIEJSKA”. To ostatnia szansa aby zadbać o swoje mienie. Jeżeli właściciel we własnym zakresie nie zaopiekuje się takim pojazdem, zostanie on usunięty na jego koszt na parking strzeżony. Każdego roku Straż Miejska w Świdnicy usuwa w ten sposób kilkanaście pojazdów, drugie tyle zabierają ich właściciele - mówią strażnicy.

Jeżeli zauważysz pojazd, którego stan techniczny świadczy o długotrwałym nieużytkowaniu, pojazd bez tablic rejestracyjnych, pojazd z otwartymi drzwiami, wyciekami płynów eksploatacyjnych, nie czekaj, zgłoś to do dyżurnego straży miejskiej na numer alarmowy – 986.

 

Wasze komentarze

A kiedy w Kłodzku SM zrobi porządek z wrakami zalegającymi...
wtorek, 10.12.2019 23:15 autor: Piotr W.
Panie Piotr W. Wszedł Pan, zdaje się przypadkowo, na stronę...
wtorek, 10.12.2019 23:20 autor: Justyna Kuna
Do Straży Miejskiej to zgłoś
wtorek, 10.12.2019 20:37 autor:
poniedziałek, 20.1.2020 08:55
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SKUP AUT
SKUP AUT
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica