[FOTO] Za nami Mikołajkowy Turniej Szachowy

poniedziałek, 12.12.2022 20:07 448 0

W sobotę, 10 grudnia klub szachowy Goniec Żarów zorganizował tradycyjny Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży, który rozegrany został w Szkole Podstawowej w Żarowie. W zawodach rywalizowało blisko 50 uczestników, głównie zawodnicy żarowskiego klubu oraz uczniowie żarowskiej szkoły podstawowej.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy: mistrzowska – dla osób posiadających wyższe kategorie szachowe oraz początkująca – dla osób bez kategorii lub z najniższą kategorią.   W grupie mistrzowskiej zwyciężył Oskar Kiszkiel przed Arturem Ratkowskim i Janem Bednarskim. Wśród dziewcząt najlepsza była Natalia Buczek przed Aleksandrą Dobrowolską i Aleksandrą Kasprzak.   W grupie początkującej wygrał Franciszek Królikowski przed Janem Grochowina i Marcelem Jagła. Wśród dziewcząt najlepsza była Maria Stadnik przed Małgorzatą Plizga i Agatą Buczek. W tej grupie aż 12 osób zdobyło kategorie szachowe: IV kategoria – Franciszek Królikowski, Małgorzata Plizga, V kategoria – Antoni Wojda, Elvis Żoch, Miłosz Leja, Borys Śladowski, Maciej Dembiczak, Jan Grochowina, Antoni Sypko, Stanisław Lesiak, Maria Stadnik i Agata Buczek.

radycyjnie wszyscy uczestnicy turnieju niezależnie od zajętego miejsca otrzymali mikołajkowe paczki, które w tym roku ufundowała firma 3M Global Service Center Poland.