[FOTO] Żarów przyłączył się do Kampanii 19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

czwartek, 10.11.2022 16:33 1478 0

Co roku przez pierwszych 19 dni listopada na wszystkich kontynentach świata podejmowane są działania przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży. Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja, zajmująca się prawami dzieci i kobiet – Women`s World Summit Fundation.  W Polsce inicjatorem projektu jest Fundacja po DRUGIE we współpracy z wieloma podmiotami pracującymi z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. To znak ostrzegawczy mający zwrócić uwagę na krzywdę drugiego człowieka.

 10 listopada br. uczniowie i nauczyciele placówek oświatowych gminy Żarów, a także przedstawiciele władz samorządowych powiatu świdnickiego i gminy Żarów, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej i seniorzy z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na stadionie sportowym w Żarowie, aby podkreślić, że przemoc wobec dzieci i młodzieży nie jest im obojętna.

 W cichym marszu spod Szkoły Podstawowej w Żarowie ubrani w pomarańczowe barwy z transparentami głoszącymi hasła kampanijne, wyrażali swój sprzeciw wobec przemocy kierowanej do dzieci i młodzieży. Zwieńczeniem przedsięwzięcia był wspólny taniec do utworu Jerusalema.

Organizator  akcji,  Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie,  składa  wszystkim obecnym podziękowania za udział, a Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Żarowie za wsparcie finansowe lokalnej kampanii.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)