[FOTO] Zawodnicy zameldowali się na starcie! Ruszyły 8. Żarowskie Biegi Strefowe

niedziela, 24.9.2023 13:59 2070 0

W niedzielę, 24 września wystartowała 8. edycja Żarowskich Biegów Strefowych. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00, kiedy pobiegli najmłodsi, godzinę później ruszył bieg na 5 km, a o 12.00 bieg główny na 10 km. Trasa przebiegała ulicami miasta i strefy ekonomicznej. Start i meta zlokalizowane były na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Wojska Polskiego i Zamkowej.

W biegu głównym zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle o długości 5 km. Pobiegli ulicą Armii Krajowej, Nadbrzeżną, Przemysłową, Fabryczną (na tych dwóch ulicach zaplanowano dwie "nawrotki" po skręcie w lewo), Kwiatową, Puszkina, Hutniczą, Krasińskiego i Ogrodową ponownie do ulicy Armii Krajowej.

3. Paweł Pachelski, 37:08 (+03:32), 3,42/km, MAD Runners, 1983

*imię/nazwisko, czas w minutach (strata do lidera), średni czas pokonania 1 km w minutach, klub (jeśli przynależy), rocznik

Najlepszą z kobiet na obu dystansach okazała się Sonia Rozumkiewicz, która w biegu na 5 km zajęła 12. miejsce z czasem 19:52 i stratą 3:51 minuty do zwycięzcy, a w rywalizacji 10-kilometrowej uplasowała się na 13. pozycji z czasem 40:29 i stratą 6:53 minuty do lidera.

Szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ.

Na starcie biegu na 5 km stanęło 144 zawodników, w tym 55 pań, a na dłuższym dystansie rywalizowało 157 zawodników, wśród których było 27 kobiet. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy! Organizatorem wydarzenia była gmina Żarów oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu.