komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

[FOTO] Złodzieje ze Świdnicy i Kłodzka na gościnnych występach

wtorek, 2.6.2020 09:22 , komentarze: 3 , odsłony: 1777
kategorie artykułu:

Jaworscy policjanci odzyskali skradzione na terenie naszego powiatu dwa samochody dostawcze o łącznej wartości 250 tys. złotych. W związku ze sprawą zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy „na gościnne występy” przyjechali skradzionym dzień wcześniej samochodem. Wobec jednego z nich sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

Do kradzieży aut dostawczych doszło w nocy z 24 na 25 maja br. W chwili zdarzenia pojazdy zaparkowane były na jednej z posesji w powiecie jaworskim. Jak się okazało, sprawcy przyjechali  na teren powiatu jaworskiego samochodem osobowym, które dzień wcześniej  ukradli z terenu Środy Śląskiej.  Sprawcy uruchomili pojazdy, a następnie taranując ogrodzenie i bramę wjazdową, wyjechali z posesji.

W poniedziałkowy poranek (25 maja br.) dyżurny jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży dwóch aut dostawczych z terenu jednej z gmin w powiecie jaworskim. Zadysponowany na miejsce patrol policji zauważył dwóch mężczyzn stojących przy zielonym sharanie. Osoby te na widok radiowozu zaczęły uciekać w głąb wsi, wyrzucając po drodze różne przedmioty. Funkcjonariusze szybko zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy powiatów: kłodzkiego i świdnickiego. Przedmioty, których mężczyźni chcieli się pozbyć w trakcie ucieczki pochodziły ze skradzionych pojazdów dostawczych. Mundurowi ustalili ponadto, iż volkswagen, którym zatrzymani przyjechali na teren powiatu jaworskiego, został przez nich skradziony dzień wcześniej z terenu Środy Śląskiej. Jakby tego było mało, auto miało założone tablice rejestracyjne, które także zostały „pożyczone” z innego samochodu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego jaworskiej policji prowadząc intensywne czynności wykrywcze w tej sprawie, jeszcze tego samego dnia odzyskali utracone pojazdy dostawcze, których wartość została oszacowana na kwotę 250 tys. zł. Samochody zostały zabezpieczone, poddane oględzinom, a następnie zwrócone właścicielowi.

Jak ustalili śledczy, to nie wszystkie przestępstwa, jakich dopuścili się zatrzymani. Okazało się bowiem, że tej samej nocy, zanim dokonali oni kradzieży aut dostawczych, z terenu innej wsi w powiecie jaworskim, ukradli m.in. cztery koła z felgami oraz dwa pojemniki z olejem hydraulicznym. Starty oszacowane zostały na łączna kwotę 1 500 zł.

28-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego oraz jego o rok starszy kolega - mieszkaniec powiatu świdnickiego, usłyszeli trzy zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Jaworze przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec jednego z mężczyzn 3-miesięczny areszt. Drugi ze sprawców będzie musiał dwa razy w tygodniu - w ramach policyjnego dozoru - stawiać się na komisariacie. 

Podejrzanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 fot. KPP Jawor

 

Wasze komentarze

A i to na tym zdjęciu jest zielony Sharan?? Yhymmm
wtorek, 02.06.2020 09:56 autor: ;))
piątek, 3.7.2020 08:51
72
czwartek, 2.7.2020 11:09
1
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra