[FOTO] Złoto dla Brytyjczyków i Niemców w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w WKKW

poniedziałek, 26.8.2024 10:39 204 0

Finałowe próby skoków przez przeszkody podczas rozgrywanych w Strzegomiu Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców i Juniorów w WKKW przyniosły sporo emocji, a o miejscach na podium decydowały sekundy.

Wielka Brytania wywalczyła podwójny tytuł mistrza Europy w kategorii młodych jeźdźców, a Niemcy w kategorii juniorów. Polska zajęła piąte i szóste miejsce, a juniorka Karolina Miś na koniu Go Jack jest szósta indywidualnie.

Młodzi Jeźdźcy

Cztery sekundy spóźnienia na parkurze odebrały liderce konkursu Lisie Gualtieri na koniu A D'aunis szanse na tytuł mistrzyni Europy młodych jeźdźców i z wynikiem 26.7 punktów karnych Francuzka zajęła drugie miejsce.

Złoto po bezbłędnej próbie skokowej wywalczyła Brytyjka Jasmine Underwood na klaczy Indian Girl G - 26.4, a brąz jej koleżanka z ekipy, również po czystym parkurze - Isabelle Cook (GBR) - Mexican Law - 27.5. Tym samym reprezentacja Wielkiej Brytanii awansowała z trzeciego miejsca po crossie na pierwsze miejsce na podium – 93.3. W brytyjskim teamie jechali także: Darcy Zander na My Eastwood Brightside oraz Joshua Levett na This Ones On You.

- To był bardzo wymagający weekend, ale nie udałoby mi się wygrać, gdyby nie mój wspaniały koń. Jestem dumna, że możemy razem współpracować – powiedziała tuż po wygranej Jasmine Underwood.

Srebrny medal zdobyli Francuzi: Lucas Brun i Anapurna De Soulac, Valentin Quittet Eslan i Casanova D'ems, Alizee Bourgue i Cesar Des Hauts Crets oraz Lisa Gualtieri na A D'aunis, – 94,9.

Brąz trafił do drużyny z Niemiec: Zoe Deusing i Alemania, Isabel Kristin Dalecki i Caruso Jh, Emely Kurbel i Entertain You oraz najlepszego w teamie Mathiesa Rüdera na Bon Ton – 98,2.

Polki: Zuzanna Borkowska na Gracji, Katarzyna Brandys na Sel Oscar oraz Weronika Król na Chinuk R z wynikiem 227.2 punktów karnych zajęły piąte miejsce wśród 10 rywalizujących ekip. Do ostatniej zawodniczki należy najlepszy wynik w drużynie – 35 pkt. i 11. lokata w klasyfikacji indywidualnej.

Juniorzy

Po bezbłędnych występach na parkurze całego teamu niemieckiego, czego nie udało się osiągnąć prowadzącym po crossie Irlandczykom, to właśnie Niemcy zdobyli złoty medal w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej w kategorii juniorów – 91.1. Hannah Busch na klaczy Crystal-Annabell z czwartej pozycji po próbie terenowej awansowała na pierwsze miejsce na podium – 27.7.

– Czułam sporą presję przed dzisiejszym występem, ale starałam się zrelaksować, wyciszyć i cieszyć się z moim koniem rywalizacją, bo to jest dla mnie wyjątkowe wydarzenie. Bardzo pomógł mi mój wspaniały zespół, na którego wsparcie zawsze mogę liczyć – skomentowała nowa mistrzyni Europy. W ekipie partnerowali jej Mathis Huisinga i Carlotta, Pita Schmid i Favorita V, Matti Garlichs i Ludwig 282.

Srebrny krążek powędrował do Toma Nestora dosiadającego konia Cooley Diamond Dancer – 29.9. Irlandczyk był liderem po crossie, na parkurze zaliczył jedną zrzutkę i jednosekundowe spóźnienie i musiał się pożegnać z marzeniami o złocie.

Brązowy medal wywalczyła Mae Rinaldi na koniu Kirwan - 30.2. Bezbłędna próba skokowa pozwoliła zawodniczce z Francji na awans z siódmej pozycji po crossie na trzecie miejsce.

W klasyfikacji drużynowej wicemistrzami Europy zostali Irlandczycy: Matthew Love i DSL Allegra, Oleana Cowan i Rca Royal Mist, Alex Connors i Ols King Aragon oraz najlepszy w ekipie Tom Nestor i Cooley Diamond Dancer – 94.9.

Drużynowy brąz powędrował do ekipy z Wielkiej Brytanii w składzie: Coco Lanni i Porsche, Martha Hall i Kbis Starburst, Araminta Spencer-Churchill i Neds Legacy oraz Pippa Royle i My Dream HJ – 100.4.

Biało-czerwoni zakończyli rywalizację na szóstej pozycji w stawce 13 ekip – 183.8. Najlepszy występ zaliczyła Karolina Miś na koniu Go Jack. Po bezbłędnym crossie i parkurze, z wynikiem 31.6 punktów karnych uplasowała się na szóstym miejscu. Partnerowali jej: Zuzanna Społowicz i Bankier, Filip Strzyżewski i Kuadlino oraz Laura Gillmaier i Rarashek.