[WIDEO/DUŻO ZDJĘĆ] Pobiegli błotnistymi alejkami Parku Strzelnica w letniej odsłonie Świdnickich Biegów Parkowych

niedziela, 2.6.2024 14:21 1598 0

184 biegaczy wystartowało w letniej odsłonie tegorocznej edycji Grand Prix Świdnickich Biegów Parkowych. Tym razem zmagania odbyły się w niedzielę, 2 czerwca na alejkach Parku Strzelnica. Zawodnicy rywalizowali na dystansie ok. 5 kilometrów. Organizatorem wydarzenia są Stowarzyszenie Świdnicka Grupa Biegowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W pierwszej trójce biegu uplasowali się Alan Dobrowolski (czas 15 min 28 s). Drugie miejsce zajął Klaudiusz Górski ze stratą 14 sekund do zwycięzcy, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Pawiłojć ze stratą 34 sekund do triumfatora. Najlepszą z pań była Sonia Rozumkiewicz, która zajęła 26. lokatę, tracąc do lidera 3 minuty i 23 sekundy. Szczegółowe wyniki TUTAJ.

Bieg jesienny zaplanowano 8 września w Parku Młodzieżowym, a zimowa odsłona biegowego Grand Prix rozegra się 1 grudnia na alejkach Parku Centralnego.

/wideo, foto: doba.pl/