komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 18 sierpnia 2019

Ilony, Bronislawa

[WIDEO] II edycja projektu Transgraniczne Miasto Dzieci

wtorek, 16.7.2019 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1113
kategorie artykułu:

Od poniedziałku, 15 lipca br. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu dzieci w wieku 6-12 lat z Polski i Czech uczestniczą w II edycji projektu edukacyjno-wychowawczego „Transgraniczne Miasto Dzieci” przejmując tym samym władzę w swoim Mieście Dzieci. 
Zabawa zakończy się w czwartek 18 lipca. Przez cztery dni młodzi ludzie będą poznawać zawody, a za wykonaną pracę otrzymają  wynagrodzenie w postaci tzw. „tauronków”, specjalnej waluty stworzonej na potrzeby Miasta Dzieci. Dzięki zarobionym pieniądzom będą mogły zakupić wiele atrakcyjnych artykułów w „Sklepie marzeń” – które dowolnie rozdysponują na wymarzone prezenty. W ten sposób nie tylko spędzą atrakcyjnie wakacyjny czas, ale nauczą się także podstaw ekonomii i poznają wartość pieniądza. Nie zabraknie również wyborów, dzięki którym najmłodsi dowiedzą się jak działa samorząd. Dzieci otrzymają podczas zabawy posiłki. Najmłodsi mają również zapewnione dodatkowe atrakcje, w tym basen, zajęcia sportowe i zwiedzanie. 

Więcej w materiale wideo:

Na oficjalnym otwarciu tegorocznego "Transgranicznego Miasta Dzieci" obecni byli strzegomscy samorządowcy, burmistrz Zbigniew Suchyta, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marczak, a także poseł Wojciech Murdzek i radny sejmiku dolnośląskiego Jacek Iwancz.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Przedszkole Abrakadabra