komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

[WIDEO] Potrącenie pieszego. Brak odblasków może skończyć się tragicznie!

czwartek, 10.10.2019 09:07 , komentarze: 0 , odsłony: 2478
kategorie artykułu:

Wciąż zdarzają się osoby, które wciąż nie mają świadomości o tym, że są mało widoczne – a raczej wypadałoby napisać - że są po prostu niewidoczne na drodze bez elementów odblaskowych. Pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo podczas opadów deszczu - nie zdaje sobie sprawy jakie powoduje zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest kompletnie niewidoczny dla jadących pojazdów. W ten sposób bezmyślnie ryzykuje własne zdrowie i życie. Niestety, często finał takich wypadków jest tragiczny.

Przed nami jesienno - zimowe ciemne poranki, mgła, coraz szybciej zapadający zmrok. Pogarszające się warunki na drogach nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. W związku z tym policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o noszenie elementów odblaskowych.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w ostatnich dniach na drodze krajowej nr 34 w gm. Świebodzice. Kompletnie niewidoczny pieszy wszedł wprost pod koła samochodu. Na szczęście kierowca skręcał akurat na stację paliw, więc prędkość pojazdu nie była duża. Potrącony mężczyzna doznał tylko ogólnych potłuczeń.

- Odblaski to bezpieczeństwo. Prezentujemy ten film w celu przypomnienia i uświadamiania pieszych, że mają oni realny wpływ na swoje bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe poprawiają widoczność - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

 

Wasze komentarze

środa, 8.7.2020 11:26
wtorek, 30.6.2020 08:54
poniedziałek, 29.6.2020 10:29
2
niedziela, 28.6.2020 09:28
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica