komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

[WIDEO] Przepisy jedno, a ich przestrzeganie to drugie

środa, 9.6.2021 09:53 , komentarze: 7 , odsłony: 1804
kategorie artykułu:

Od 1 czerwca, jak informowaliśmy wielokrotnie, weszły w życie przepisy ruchu drogowego, które zmieniły m.in. zasady pierwszeństwa pieszych. Niestety, pewnie upłynie sporo czasu, by kierowcy zastosowali je w praktyce.

Nowe regulacje prawne mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych przekraczających jezdnię, ujednolicenie dopuszczalnych prędkości pojazdów na obszarze zabudowanym niezależnie od pory, a także wprowadzenie konkretnego, dającego się wyznaczyć, minimalnego odstępu od poprzedzającego pojazdu podczas jazdy autostradą lub drogą ekspresową.

W myśl nowych zasad inaczej niż dotychczas, piesi zyskali pierwszeństwo zanim jeszcze znajdą się na przejściu.

Przykładem nieprzestrzegania przepisów jest sytuacja z dzisiejszego poranka, jaka miała miejsce w Słotwinie. Żaden z kierowców, widząc nastolatka stojącego przy zebrze, nie ustąpił mu pierwszeństwa.

- Przez dłuższy czas chłopak nie mógł przejść przez pasy a przejście jest oznaczone żółtym znakiem. Wideo nie jest od początku sytuacji, wcześniej przejechały jeszcze dwa auta. Czy tak kierowcy respektują nowe przepisy? - opisuje nasz Czytelnik.

Za Rz: według statystyk policji za 2019 roku piesi giną dlatego, że kierowcy nie ustępują im pierwszeństwa na pasach – to 62,2 proc. wszystkich wypadków; nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przez kierowcę to trzecia najczęstsza przyczyna wszystkich wypadków drogowych w Polsce (12 proc.).

 

Wasze komentarze

ŁO KU LWA NAGRANIE ROKU BUHAHAH BUAHAHAH BUHAHAHAH - ALE...
środa, 09.06.2021 14:01 autor: DOBEK
czwartek, 20.5.2021 09:39
10
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica