komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 31 maja 2020

Anieli, Petroneli

[WIDEO] Świdniccy policjanci kontrolują liczbę osób w środkach komunikacji zbiorowej

wtorek, 31.3.2020 13:14 , komentarze: 1 , odsłony: 1026
kategorie artykułu:

Oprócz działań związanych z codzienną kontrolą osób objętych kwarantanną, które mają na celu zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa Świdniccy policjanci realizują kolejne zadania min. związane z ograniczeniami w przemieszczaniu się.

Od momentu wprowadzenia nowych przepisów, które zobowiązują przewoźników do zmniejszenia ilości osób w komunikacji zbiorowej funkcjonariusze świdnickiego wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają ilości pasażerów. Zgodnie z nowymi przepisami w środkach komunikacji zbiorowej może przebywać połowa pasażerów w stosunku do liczby dostępnych miejsc siedzących. Kontrole odbywają się na terenie całego powiatu świdnickiego.  Działania policjantów mają charakter prewencyjny, jednakże, kiedy policjanci zauważą, że środki transportu są przeładowane i ilość osób, które się w nich znajduje stanowi ewidentne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów, wówczas zostaną wyciągnięte poważne konsekwencje.Min. takie działania  mają na celu zapewnić ludziom bezpieczeństwo i  tym samym zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

Niezwykle istotna jest tez edukacja społeczeństwa w  tym zakresie, dlatego każdego dnia  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wyposażenia w sprzęt nagłaśniający przypominają mieszkańcom powiatu o pozostaniu w domu o unikaniu bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi oraz  zachowaniu odpowiedniego dystansu w miejscach publicznych.

 

Wasze komentarze

piątek, 29.5.2020 12:34
niedziela, 24.5.2020 16:00
7
piątek, 22.5.2020 09:49
piątek, 22.5.2020 09:47
czwartek, 21.5.2020 13:22
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki