komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

[WIDEO] Zaproszenie na Dolnośląskiego Hubertusa 2019

piątek, 18.10.2019 13:37 , odsłony: 1456
kategorie artykułu:

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wydarzeniu organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu, Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe, Stado Ogierów Książ, Polski Związek Łowiecki, Ośrodek Hodowli  Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim.

ZOBACZ WIDEO:

- Łowiectwo jest w naszym kraju trwale wpisane w kulturę narodową – mówi Roman Bereźnicki, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica. - Znalazło ono odbicie w sztuce i literaturze. Uformowało trwałe wartości obyczajowe oraz moralne. Współcześni myśliwi starają się te wartości kultywować, rozwijać i wzbogacać. Nie tylko przestrzegają w swej działalności przepisów prawa, regulaminów i statutów, ale także postępują zgodnie z przyjętymi od wieków normami etycznymi.  Hubertus to święto myśliwych, leśników i jeźdźców organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego. Serdecznie Państwa zapraszam do wspólnego świętowania na Hipodromie Stada Ogierów Książ w dniu 26 października br.

SZCZEGÓŁY IMPREZY NA PLAKACIE:

Łowiectwo jest elementem ochrony środowiska przyrodniczego – tak definiuje je ustawa „Prawo łowieckie” z 1995 r. Zwierzęta łowne (20 proc. gatunków ssaków i 12 proc. ptaków występujących w Polsce) są dobrem ogólnonarodowym i własnością Skarbu Państwa. Gospodarowaniem zwierzyną łowną, zgodnie z zasadami ekologii oraz racjonalnej gospodarki leśnej, rolnej i rybackiej, zajmują się leśnicy oraz myśliwi zrzeszeni w Polskim Związku Łowieckim oraz leśnicy.

 
poniedziałek, 6.7.2020 10:53
sobota, 4.7.2020 11:00
środa, 1.7.2020 14:19
3
wtorek, 30.6.2020 16:17
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra