komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 12 listopada 2019

Renaty, Witolda

[WIDEO] Zaproszenie na Dolnośląskiego Hubertusa 2019

piątek, 18.10.2019 13:37 , odsłony: 1355
kategorie artykułu:

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wydarzeniu organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu, Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe, Stado Ogierów Książ, Polski Związek Łowiecki, Ośrodek Hodowli  Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim.

ZOBACZ WIDEO:

- Łowiectwo jest w naszym kraju trwale wpisane w kulturę narodową – mówi Roman Bereźnicki, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica. - Znalazło ono odbicie w sztuce i literaturze. Uformowało trwałe wartości obyczajowe oraz moralne. Współcześni myśliwi starają się te wartości kultywować, rozwijać i wzbogacać. Nie tylko przestrzegają w swej działalności przepisów prawa, regulaminów i statutów, ale także postępują zgodnie z przyjętymi od wieków normami etycznymi.  Hubertus to święto myśliwych, leśników i jeźdźców organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego. Serdecznie Państwa zapraszam do wspólnego świętowania na Hipodromie Stada Ogierów Książ w dniu 26 października br.

SZCZEGÓŁY IMPREZY NA PLAKACIE:

Łowiectwo jest elementem ochrony środowiska przyrodniczego – tak definiuje je ustawa „Prawo łowieckie” z 1995 r. Zwierzęta łowne (20 proc. gatunków ssaków i 12 proc. ptaków występujących w Polsce) są dobrem ogólnonarodowym i własnością Skarbu Państwa. Gospodarowaniem zwierzyną łowną, zgodnie z zasadami ekologii oraz racjonalnej gospodarki leśnej, rolnej i rybackiej, zajmują się leśnicy oraz myśliwi zrzeszeni w Polskim Związku Łowieckim oraz leśnicy.

 
czwartek, 7.11.2019 09:01
środa, 6.11.2019 18:05
poniedziałek, 4.11.2019 08:53
poniedziałek, 4.11.2019 07:41
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKUP AUT
SKUP AUT