2015 w Bibliotece Miejskiej w Strzegomiu

wtorek, 12.1.2016 15:56 697 0

Biblioteka Miejska w Strzegomiu w 2015 r. skierowała bogatą ofertę czytelniczą i edukacyjną dla każdej grupy wiekowej - z dużym akcentem na dzieci. Poniższa rekapitulacja podjętych działań ukaże ogrom pracy, jaką włożyli pracownicy biblioteki w realizację zadań tylko w omawianym roku.

"Mama i ja w bibliotece" -biblioteka zrealizowała projekt współfinansowany przez Województwo Dolnośląskie na łączną wartość 4310,80 zł w ramach którego przez pierwsze półrocze 2015 r. odbywały się zajęcia dla najmłodszych dzieci z Gminy Strzegom, które nie uczęszczają do przedszkola. Głównym celem projektu był rozwój wiedzy i umiejętności społecznych, interpersonalnych, emocjonalnych, promocja wartości czytania, podniesienie świadomości wychowawczej rodziców. Dzięki realizacji projektu biblioteka zakupiła wiele rekwizytów i materiałów do zajęć z dziećmi. Zajęcia zdobyły tak wielką sympatię dzieci i ich rodziców dlatego, że odbywają się co tydzień, w każdy piątek o godzinie 10.00.

Ferie Zimowe - Biblioteka i 5 filii wiejskich prowadziły zajęcia dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. Dzieci korzystały z komputerów z dostępem do Internetu, brały udział w zabawach, grach, zajęciach plastycznych i konkursach.

Kreatywne Warsztaty Literackie - W dniu 25.02.2015 uczniowie klas I -IV szkoły podstawowej w Stanowicach wzięli udział w spotkaniu autorskim. W bibliotece gościła wrocławska pisarka Małgorzata Żółtaszek prezentując swoje książki, dotyczące problemów i kłopotów, które bardzo często nurtują małe dzieci i podpowiadają jak sobie z nimi radzić. Po prezentacji swoich książek pisarka wraz ze swoim pomocnikiem "Detektywem Przecinkiem" przeprowadziła warsztaty literackie, w których bardzo aktywnie uczestniczyli uczniowie.

Spotkanie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją - w lutym 2015 r. odbyło się spotkanie ze Stanisławem Sławomirem Nicieją, dawnym strzegomianinem, wybitnym historykiem, profesorem nauk humanistycznych, rektorem Uniwersytetu Opolskiego, Honorowym Obywatelem Strzegomia. Prof. zw. dr hab. Stanisław Sławomir Nicieja opowiedział o swojej pasji, jaką jest historia Kresów Wschodnich. Spotkanie było okazją do wspólnych wspomnień, wzruszeń, lekcją historii, rozmów z dawnymi znajomymi.

Klub Seniora - w każdy czwartek w godzinach 14.30. - 18.00. w czytelni biblioteki spotyka się Klub Seniora, który skupia starszych mieszkańców Strzegomia. Seniorzy spędzają wspólnie czas na zajęciach rękodzieła. Klub prowadzi pani Wioletta Kwiatkowska.

Nordic Walking bez tajemnic - grupa strzegomskich seniorów wzięła udział w szkoleniu Nordic Walking, na którym instruktor ze Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Wiktor Tur pokazał jak poprawnie dobierać kijki, ustawić ich wysokość, wykonywać krok marszowy. Po rozgrzewce mięśni i stawów, instruktażu wyruszyliśmy ćwiczyć technikę marszu z kijkami w terenie. Wiosenny powiew lasu sprawił, że marsz był bardzo przyjemny. Spotkanie było okazją nie tylko do ćwiczeń, ale też po poznania się, rozmowy i miłego spędzenia wspólnego czasu. Uczestnicy nabrali wielkiej ochoty na uprawianie tego rodzaju aktywności na co dzień.

Lekcje Biblioteczne - w ciągu pierwszego półrocza 2015 roku w naszej Bibliotece odbyło się 20 lekcji bibliotecznych dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. W czasie tych zajęć dzieci poznają bibliotekę, najnowszą literaturę dziecięco - młodzieżową. Uczą się zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, szacunku do książki, wartości czytania.

Złota Rączka - to grupa działająca w Filii w Stanowicach, dzieci pod opieką bibliotekarki wykonują ciekawe prace plastyczno - techniczne. Grupa spotyka się w każdy piątek.

Z książką na walizkach - Biblioteka Publiczna w Strzegomiu wzięła udział w XII Dolnośląskich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami w ramach projektu "Z książką na walizkach". Naszym gościem była Ałbena Grabowska-Grzyb lekarka i pisarka o bułgarskich korzeniach, autorka poczytnych książek, które zdobyły uznanie czytelników w każdym wieku, ponieważ w dorobku literackim autorka ma książki adresowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Spotkanie odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu. Pani Ałbena odpowiedziała na wiele pytań młodzieży, odsłoniła tajniki pracy pisarskiej, udzieliła wywiadu do szkolnej gazetki, zachęciła młodzież do czytania książek, które są naszym największym bogactwem.

Bajkowy Tydzień - Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 w Strzegomiu zaprosiły bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Strzegomiu na spotkanie podsumowujące bajkowy tydzień, w czasie którego poznawały najpopularniejsze bajki i postacie bajkowe. Przygotowałyśmy dla przedszkolaków mnóstwo atrakcji: konkursy, zagadki, zabawy z chustą animacyjną, przyszedł z nami ulubieniec dzieci - Kubuś Puchatek we własnej osobie.

Bal karnawałowy w Żółkiewce - w piątek 6 lutego dzieci w świetlicy wiejskiej w Żółkiewce bawili się na balu karnawałowym. Były tańce, konkursy, nagrody. W trakcie balu pojawił się ulubieniec naszych milusińskich - Kubuś Puchatek, który bawił się razem z dziećmi.
"Miau, miau… czyli pamiętamy o kotach"- Światowy Dzień Kota to nie tylko święto dla właścicieli i sympatyków, tych jednych z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Jest to także okazja, aby przybliżyć uczniom poprzez literaturę i prace plastyczne wizerunek kota i uwrażliwić ich na właściwe traktowanie, szczególnie kotów bezdomnych. W takiej właśnie lekcji uczestniczyli uczniowie klasy I szkoły podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach. Podczas spotkania dzieci przeglądały książeczki o kotkach, wysłuchały bajeczki o "Kotce Miłce" oraz namalowały portrety swoich ulubieńców.

Tablety w Bibliotece - realizujemy projekt "Tablety w Bibliotece" finansowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Otrzymaliśmy trzy tablety Apple o wartości 6311,37 zł. Celem projektu jest dostarczenie bibliotekom publicznym narzędzi, wiedzy i inspiracji, które wspierają naukę i promują wizerunek bibliotek publicznych jako instytucji nowoczesnych. Tabletu udostępniane są na filiach wiejskich.

Obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w Przedszkolu w Stanowicach - Biblioteka Publiczna przygotowała uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek, rozwiązywały krzyżówkę, rebusy, zagadki, wykonywały zadania przygotowane przez Książkową Wróżkę, pomagały w pracy Kopciuszkowi. W celu zapoznania dzieci z różnymi typami książek, przygotowana została wystawa książeczek, pośród których znalazł się bajkoczytacz, książeczki 3D, książki- zabawki, audiobooki. Pod koniec spotkania do uczestników zawitał gość niespodzianka. Był nim Kubuś Puchatek przynosząc ze sobą małe, słodkie co nieco w prezencie.

Światowy Dzień Książki - 23 kwietna obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Z tej okazji biblioteka w Goczałkowie zorganizowała zajęcia dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania dzieci aktywnie uczestniczyły w licznych zabawach. Ogromną niespodzianką dla nich były odwiedziny niezwykłych gości: "Starej Książki" i Kubusia Puchatka. Dzięki szczypcie dobrej woli uczniów i odrobinie marzeń przybyli oni z dalekiej krainy wyobraźni, wywołując przy tym zachwyt malujący się na twarzach dzieci.

Magia słowa - spotkanie Z Dariuszem Rekoszem, pisarzem i animatorem kultury było okazją do refleksji nad językiem polskim. Zobaczyliśmy jak przecinki i ogonki w literach mogą zmienić kontekst zdania, skąd pochodzą wulgaryzmy i co wyrażają w języku potocznym. Poznaliśmy tematykę książek autora oraz sposób jego pracy z czytelnikiem.

Dzień Ziemi w Jaroszowie - kwietniowe zajęcia w bibliotece skupione były wokół książki i ochrony środowiska. Zajęcia rozpoczęto odczytaniem listu z butelki. Przy wykorzystaniu informacji zawartych w książkach i Internecie zweryfikowano wiedzę dzieci na temat takich pojęć jak ekologia i ochrona środowiska. Za pomocą odpowiednio dobranych książek i czasopism przyrodniczych, rozwiązując testy i zagadki, dzieci dowiedziały się jak należy dbać o swoje środowisko naturalne przez cały rok i wyrabiać odpowiednie zachowania i nawyki, aby korzystać z niego w sposób przyjemny i pożyteczny. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób można wykorzystać ponownie różne, pozornie niepotrzebne przedmioty, zasadziły kwiaty w kwitnącym okienku, poznając ich nazwy przy pomocy wspomnianych źródeł, wykonały gazetkę, stolik i specjalny pojemnik do którego będą zbierać zakrętki, aby pomóc chorym dzieciom.

Światowy Dzień Ziemi w Bibliotece Publicznej w Kostrzy -. Dzieci dowiedziały się dlaczego i jak trzeba dbać o ziemię i co daje nam ona w zamian, wspólnie namalowały plakat ekologiczny, czytały książki przyrodnicze i kolorowały model ziemi.

Pasowanie na czytelnika w "Stumilowym Lesie" - 20.04.2015 r uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach byli pasowani na czytelnika, czyli przeżyli swoją pierwszą przygodę z książką w "Stumilowym Lesie". Po wysłuchaniu wiersza "Skarga książki" dzieci samodzielnie odczytały prośby, jakie ona do nich kierowała. Jednak zanim stały się pełnoprawnymi czytelnikami musiały, zdać jeszcze "egzamin", który polegał na odgadnięciu nazw postaci bajkowych ukrytych w zagadkach przygotowanych specjalnie na tę uroczystość. Po rewelacyjnym zdaniu egzaminu młodzi czytelnicy, w obecności niesamowitego gościa, Kubusia Puchatka, złożyli uroczyste ślubowanie, stając się tym samym oficjalnymi czytelnikami biblioteki. Na pamiątkę pasowania każde dziecko otrzymało specjalną zakładkę do książki.

Tablety w "Klubie seniora" w bibliotece w Strzegomiu - "Klub Seniora" w bibliotece to bardzo aktywna grupa zajmująca się tworzeniem rękodzieła. Pomysły do wykonania swoich cudeniek czerpią z różnych źródeł. Podczas ostatnich zajęć, właśnie w tym celu, grupa seniorów wykorzystała tablety otrzymane przez bibliotekę w ramach programu "Tablety w Bibliotece". Po krótkim instruktażu, seniorzy szukali inspiracji, pomysłów do dalszego tworzenia swoich arcydzieł.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Kostrzy - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia i ma na celu oddanie hołdu książkom i ich autorom. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Kostrzy przygotowały zajęcia edukacyjne dla dzieci. Po zapoznaniu się z informacjami na temat powstawania książki dzieci pracowały w grupach odtwarzając "drogę książki" od pomysłu do półek w księgarni. Zajęcia zostały urozmaicone wykonaniem ilustracji do wybranej bajki oraz przygotowaniem gazetki tematycznej.

Tydzień bibliotek w Goczałkowie - Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Do programu przyłączyły się również biblioteka publiczna oraz szkolna Zespołu Szkół w Goczałkowie. W ramach programu uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej aktywnie uczestniczyli w pogadance oraz pokazie multimedialnym na temat czytelnictwa w ogóle oraz książek jakie młodzież czyta, czy chciałaby przeczytać. Na koniec każdy uczeń na swój sposób zachęcał innych do czytania projektując i prezentując własną zakładkę do książki. Do programu włączyła się również młodzież z trzeciej klasy gimnazjum, która tłumnie spotkała się w bibliotece aby, uczestniczyć w pogadance i wyrazić swoje myśli o książkach w artystyczny sposób.

W Stanowicach "Tydzień bibliotek z Tabletami" - Tegoroczny tydzień bibliotek w Stanowicach obchodzono pod hasłem "Tydzień z tabletami". Tablety Biblioteka Publiczna otrzymała w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Oprócz promocji czytelnictwa promowano również nowoczesne urządzenia technologiczne jakie udostępnia biblioteka. Młodzi czytelnicy po krótkim zapoznaniu się z tabletami bardzo chętnie z nich korzystali, obsługiwali aparat, tworzyli filmiki a także korzystali z wielu dostępnych aplikacji.

Świat fizyki w bibliotece - grupa dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu odwiedziła naszą bibliotekę. Przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych czytelników wiele atrakcji. Dzieci brały aktywny udział w doświadczeniach fizycznych, zabawach ruchowych przy muzyce, obejrzały także najpiękniejsze bajki dla dzieci.

Kochamy nasze mamy - takie hasło towarzyszyło zajęciom plastycznym z wykorzystaniem aplikacji webcam-toy-foto, która pozwala na wykonywanie zdjęć online za pomocą kamery internetowej z wykorzystaniem 80 zabawnych efektów. Dzieci wykonały ramki w których umieściły kartki z dedykacją i własnym zdjęciem. Najlepsze życzenia dla wszystkich mam.
"Noc w chatce pod lasem" - Z 15 na 16 maja 2015 r. w Bibliotece w Stanowicach odbyła się "Noc z Czerwonym Kapturkiem". Każdy z uczestników losował przydział do jednej z dwóch drużyn (Wilków i Czerwonych Kapturków), po czym otrzymał identyfikator z logo oraz w zależności od drużyny czepek kapturka lub opaskę wilka. Następnie drużyny udały się do "Kuchni Czerwonego Kapturka", gdzie wszyscy razem z przygotowanych produktów samodzielnie sporządzili kolację. Po kolacji obie drużyny w ramach rywalizacji wybrały się na grę terenową czyli "Tropem wilka" w celu zebrania wszystkich śladów wilka (poleceń do rozwiązania krzyżówki). Po powrocie z gry terenowej uczestnicy rozwiązali przygotowaną krzyżówkę, sprawdzili swoją wiedzę z literatury podczas quizu. Następnie na każdą drużynę czekało kolejne zadanie polegające na wymyśleniu własnej historii czerwonego kapturku oraz przedstawienie jej. Trzydzieści minut po północy wszyscy przenieśli się do "Saloniku Babci" gdzie na dzieci czekała niespodzianka, przepyszny tort. Około 1.30 uczestnicy udali się do "Sypialni", gdzie po różnego rodzaju zabawach, kalamburach, zmęczeni atrakcjami "nocy" zasnęli. Rano po zjedzeniu przygotowanego przez opiekunów śniadania dzieci zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem i skromnym upominkiem.

"Groza nie czytać" - I Ogólnopolska Noc Bibliotek - Biblioteka w Jaroszowie przyłączyła się do obchodów pierwszej krajowej edycji "Nocy Bibliotek", w której uczestniczyło ponad 500 bibliotek z całego kraju. Wieczorna akcja, która skierowana była głównie do młodych czytelników, miała na celu promocję czytelnictwa i biblioteki jako miejsca do którego warto przyjść i dać się pozytywnie zakręcić. Imprezie towarzyszyła akcja "Przynieś książkę do biblioteki", podczas której można było przynosić przeczytane, poszukiwane przez czytelników książki. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, biblioteka otrzymała bezpłatny dostęp do filmu: "Sekret Eleonory", traktujący o zaletach książek i czytania, który podsumowano po projekcji. Stroje na ten wieczór miały być zgodne z tegoroczną konwencją, a przygotowania do imprezy rozpoczęły się na długo przed terminem, przy ogromnym zaangażowaniu dzieci oraz inicjatywie rodziców i dziadków. Pierwszym punktem programu było wyjście na zewnątrz, poza przestrzeń biblioteki i rozmowy z przypadkowymi osobami na temat ich doświadczeń z czytaniem. Dzieci zachęcały do tej pożytecznej czynności, rozdając ulotki i zakładki do książek. Kolejnymi atrakcjami imprezy były łamańce językowe, ćwiczące prawidłową wymowę, zabawy integracyjne przy muzyce, wspólne śpiewanie ulubionych piosenek oraz wykonywanie pamiątkowych zdjęć - portretów i ogłoszenie konkursu na najgroźniejszy portret tego wieczoru (zachęcający do czytania). Ostatnim punktem programu była zagadka detektywistyczna, polegająca na odnalezieniu tajemniczej książki, według podanych wskazówek.

"Czytanie na polanie" - w ramach promocji czytelnictwa, zdrowego trybu życia a także w związku z ogólnopolską akcją "Cała Polska czyta dzieciom" zajęcia biblioteczne uczniów klasy IV odbyły się w bardzo nietypowy sposób, a mianowicie na polance pod rozłożystym drzewem. Podczas tych zajęć uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty lektury pt.: "Bracia Lwie Serce". Opowiadali o przygodach głównych bohaterów. Dzięki miejscu oraz własnej wyobraźni mogli przenieść się w czasie do swoich bohaterów, aby przeżyć z nimi ich przygody.
"Cała Polska Czyta Dzieciom" w Goczałkowie - W ramach kampanii Cała Polska Czyta dzieciom, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Cała Polska Czyta w bibliotekach" biblioteka publiczna w Goczałkowie przygotowała spotkania dla uczniów klas 0 - III, IV - VI oraz klas I- III gimnazjum. Dla grupy najmłodszej spotkanie odbyło się w niecodziennej bajkowej scenerii, która bardzo przypadła do im do gustu. Wśród czytanych wierszy znalazły się m.in.: "Na straganie", "Lokomotywa", "Leń", "Kwoka" i wiele innych. Starsze grupy uczniów wysłuchały fragmentów książek takich jak "Ten obcy", "Kłamczucha" czy "Ania z Zielonego Wzgórza". Na koniec spotkania z młodszymi czytelnikami wszyscy głośno zaśpiewali piosenkę zespołu FASOLKI: "Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo".

Z Tuwimem na wakacje - Myślą przewodnią zajęć zorganizowanych przez bibliotekę publiczną w Kostrzy była twórczość Juliana Tuwima, a w szczególności wiersz "Lokomotywa". Zajęcia odbyły się w szkolnej altanie przeobrażonej w pociąg. Po wysłuchaniu "Lokomotywy" dzieci wzięły udział w quizie sprawdzającym znajomość treści utworu, a następnie rysowały wagoniki, w których umieściły wszystko to, co zabiorą ze sobą na wakacje. Powstałe prace zostały doczepione do wakacyjnej lokomotywy. Kolejną częścią zajęć były zabawy ruchowe. W rytm piosenki "Jedzie pociąg z daleka" dzieci, w tanecznym korowodzie, przeszły na plac zabaw, gdzie uczestniczyły w grach z wykorzystaniem chusty.

"Czytanie na polanie" - w ramach programu "Cała Polska Czyta Dzieciom" Biblioteka w Stanowicach włączyła się do akcji organizując spotkanie w klasie I-II, w czasie którego czytano książki przyrodnicze o zwierzątkach i ich środowisku, bajki o wróżkach oraz wierszyki. Na koniec spotkania dzieci wykonały rysunki nawiązujące do przeczytanych książeczek.
"Spotkanie z pisarzem" - Biblioteka Publiczna w Strzegomiu zaprosiła autora bajek i wierszyków dla dzieci pana Wiesława Drabika, który spotkał się z dziećmi w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Strzegomiu. Pan Drabik jest autorem ponad 150 wierszowanych bajeczek chętnie czytanych i oglądanych przez najmłodsze dzieci. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane spotkaniem, w czasie którego obejrzały kolorowe bajki w różnych formatach, wysłuchały opowieści o ich bohaterach oraz wzięły udział w rymowanej zabawie i konkursie zagadek, za który otrzymały liczne nagrody w postaci naklejek i zakładek.

Mikołajki w bibliotece - W naszej bibliotece odbyło się mikołajkowe święto dla dzieci z grupy zabawowej "Mama i ja w bibliotece"! Licznie przybyła grupa najmłodszych czytelników wraz z opiekunami wspaniale się bawili i z niecierpliwością czekali na Świętego Mikołaja, który przyjechał do dzieci w czasie zabaw integracyjnych, paluszkowych i zręcznościowych. Reakcje dzieci były bezcenne, prawdziwe, spontaniczne?

Projekty dla seniorów:

"Jesień życia z kulturą" - projekt finansowany był przez Województwo Dolnośląskie, realizowany był od czerwca 2015r. - do listopada 2015r. Odbiorcami projektu byli seniorzy z Gminy Strzegom, którzy wzięli udział w wielu imprezach kulturalnych organizowanych w ramach tego zadania m.in.:

- Co gotowały nasze babki? - W kuchni świetlicy wiejskiej w Żółkiewce miało miejsce niezwykłe międzypokoleniowe spotkanie, podczas którego powstały smakowite potrawy. Seniorki pokazały młodym gospodyniom jak zapeklować i upiec mięso, zrobić staropolski bigos, sałatkę jarzynową, pierożki z kapustą - zdradziły wiele innych przepisów, które cieszyły się dużym uznaniem młodszego pokolenia.

- Zdolny senior - Od września 2015r. w naszej bibliotece seniorzy z naszego regionu uczestniczą w zajęciach "Zdolny senior", które realizowane są w ramach projektu "Jesień życia z kulturą". Spotkania odbywają się w każdy czwartek od godziny 15.00. Seniorzy zajmują się haftowaniem, wyszywaniem oraz realizacją własnych projektów rękodzielniczych. Uczestnicy wykazują się wielką kreatywnością i zaangażowaniem. Spotkania są miłą okazją do wyjścia z domu i spędzenia pożytecznie czasu we wspaniałym towarzystwie.

- Seniorzy w Zamku Książ - 2 października w piękny, słoneczny, jesienny dzień, grupa seniorów z gminy Strzegom pojechała na wycieczkę do Zamku Książ i do Palmiarni. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem komnaty i podziemia zamku. Wysłuchaliśmy wielu opowieści o historii zamku oraz o zwyczajach w nich panujących i o ludziach, którzy go zamieszkiwali. Po zamkowych wrażeniach odwiedziliśmy Palmiarnię, wokół której podziwialiśmy już barwy jesieni a w środku niesamowitą, różnorodną florę.

- Co nam w duszy gra?- 24 września w CAS Karmel odbyło się spotkanie seniorów w związku z realizacją zadania "Co nam w duszy gra?", które było okazją do wspólnej zabawy, integracji i wspomnień sprzed lat. Był poczęstunek, konkursy i śpiewanie ulubionych piosenek. Seniorzy pokazali, jak wspaniale potrafią bawić się w każdym wieku, wykazali się niezwykłą kreatywnością i pozytywną energią. W naszym regionie jest wielu aktywnych seniorów, którzy chcą wyjść z domu, spotykać się z ludźmi i wspólnie spędzać czas.

- Na kartach Strzegomskich kronik - 22 września w Centrum Aktywności Społecznej Karmel odbyło się spotkanie z kronikarzem strzegomskim panem Krzysztofem Kalinowskim, który przedstawił ciekawe historie o naszym mieście, opowiedział o pracy kronikarskiej. Spotkanie było okazją do obejrzenia kronik miasta, które na co dzień przechowywane są w archiwum Biblioteki Publicznej w Strzegomiu. Kroniki sprzed kilkudziesięciu lat wzbudziły wśród uczestników spotkania podziw, wzruszenie i wspomnienia.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)