komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 30 października 2020

Zenobii, Przemyslawa

24-31.10. Nadchodzi 6. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum

czwartek, 24.9.2020 11:54 , komentarze: 0 , odsłony: 1269
kategorie artykułu:

Już za miesiąc Świdnica po raz kolejny zamieni się w tętniącą życiem stolicę kina artystycznego Dolnego Śląska. W nowych datach i odświeżonej formule, szóste spotkanie ze Spektrum odbędzie się w dniach 24 – 31 października.

Filmem otwarcia, po raz pierwszy w historii festiwalu, będzie dokument. „Lekcja miłości” (2019, reż. Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja), wyróżniony m.in. na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Docs Against Gravity to jednocześnie powrót M. Goliszewskiej do Świdnicy. W 2014 reżyserka otrzymała Nagrodę Specjalną Jury Festiwalu Okiem Młodych za krótki metraż I’ll Call You When I Get There. Spektrum 2020 to aż cztery konkursy, które tradycją nawiązują do połączonych w ubiegłym roku festiwali Spektrum oraz Okiem Młodych. W Konkursie SPEKTRUM weźmie udział 10 polskich i zagranicznych pełnometrażowych tytułów z ostatnich dwóch lat i to festiwalowa publiczność zasiądzie w fotelach Jury.

Z kolei „Okiem Młodych” to prezentacja twórczości młodych filmowców i trzy konkursy krótkometrażowe: Fabuła i Dokument – do 35 roku życia oraz Amatorski, do którego zakwalifikować się mogą jedynie autorzy filmów w wieku do 21 lat, nie będący studentami szkół filmowych. We wszystkich konkursach krótkiego kina laureata wybierze Jury złożone z przedstawicieli branży filmowej.

Charakter sekcji „Oko na dokument”, będącej przeglądem najciekawszych pełnometrażowych filmów dokumentalnych minionego sezonu, określać będzie idiom „Kobieta”. To filmowa podróż przez przekrój rozmaitych sylwetek, kobiet różniących się statusem społecznym, historią, tradycjami czy pochodzeniem.

A dla najmłodszych – Spektrum Dzieciom i dwa bloki filmowe skierowane do widowni w wieku od 4 do 5 lat. Sekcja realizowana w tym roku we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym. Na widzów, oprócz stałych punktów programu czekają też nowości. Zupełnie nowa sekcja „Tutejszy klimat” będzie skupiać wokół siebie tematykę małych wspólnot, dobrego sąsiedztwa i zalet oraz wyzwań myślenia w kategoriach lokalności – więcej informacji wkrótce! „Druga Szansa” to selekcja starszych tytułów i podjęcie próby ich ponownego odkrycia, spojrzenia z innej perspektywy na dobrze znane widzom filmy sprzed kilku lub kilkunastu lat. Komfort i bezpieczeństwo uczestników były priorytetem przy planowaniu Spektrum pod kątem dostosowania wydarzenia do obowiązujących obostrzeń i warunków epidemiologicznych.

Lokalnie – festiwal odbędzie się ponownie w gościnnych progach Świdnickiego Ośrodka Kultury, a idąc tropem największych imprez filmowych w Polsce i na świecie, Spektrum przyjmie formułę hybrydową - część wydarzeń programowych zostanie udostępniona uczestnikom w trybie online. Wszystkie pokazy konkursowych krótkich metraży będą dostępne w sieci, a spotkania z twórcami trafią do szerszej widowni dzięki streamingom za pośrednictwem festiwalowych mediów społecznościowych.

BILETY:
> Start sprzedaży biletów na pojedyncze wydarzenia stacjonarne / 6.10, godz. 12:00
> Zakup biletów przed rozpoczęciem festiwalu możliwy tylko ONLINE, za pośrednictwem oficjalnej
strony internetowej Świdnickiego Ośrodka Kultury (https://bilety.sok.com.pl/).
> Zakup biletów w trakcie trwania festiwalu możliwy również w trybie last minute przed salą
projekcyjną w świdnickim Teatrze.

Więcej szczegółów i pełny program WKRÓTCE.

Zachęcamy do śledzenia bieżących newsów dotyczących Spektrum za pośrednictwem oficjalnych
mediów społecznościowych festiwalu: http://spektrumfestiwal.pl/

Facebook / https://www.facebook.com/SPEKTRUMfestiwal

Instagram / https://www.instagram.com/spektrumfestiwal/

Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum jest finansowany ze środków miasta Świdnica oraz
współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wasze komentarze

sobota, 24.10.2020 13:12
poniedziałek, 5.10.2020 07:54
czwartek, 17.9.2020 09:10
czwartek, 10.9.2020 13:49
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D