komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

71-latek potrącił kobietę na pasach. Policjanci apelują o ostrożność na drodze!

wtorek, 11.2.2020 14:05 , komentarze: 9 , odsłony: 4602
kategorie artykułu:

Świdniccy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. Na terenie gminy Jaworzyna Śląska doszło wczoraj do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby pieszej.

       Zdjęcie ilustracyjne/Fot.Doba.pl 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, 71-letni kierujący samochodem osobowym, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych, 60 – letniej mieszkance powiatu świdnickiego.Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala, gdzie ustalono, że doznał obrażeń powyżej siedmiu dni. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych. Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do "pasów" powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto kierowcom zabrania się w szczególności wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany)  oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, jak było w opisywanym przypadku. 

Pieszym przypominamy o tym, by każdorazowo gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść, a wejście nie spowoduje nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo prosimy aby spacerując drogą, nawet podczas sprzyjającej pogody, starali się być widoczni dla kierujących. Jeśli na spacer udają się o zmroku i będą się poruszać w warunkach złej widoczności koniecznie powinni stosować elementy odblaskowe.

/KPP Świdnica 

 

Wasze komentarze

A może w tym wieku nie powinno się mieć prawo...
środa, 12.02.2020 15:57 autor: Krzys
piątek, 10.7.2020 14:17
2
środa, 8.7.2020 11:26
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica