komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

71-latek potrącił kobietę na pasach. Policjanci apelują o ostrożność na drodze!

wtorek, 11.2.2020 14:05 , komentarze: 9 , odsłony: 4883

Świdniccy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. Na terenie gminy Jaworzyna Śląska doszło wczoraj do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby pieszej.

       Zdjęcie ilustracyjne/Fot.Doba.pl 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, 71-letni kierujący samochodem osobowym, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych, 60 – letniej mieszkance powiatu świdnickiego.Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala, gdzie ustalono, że doznał obrażeń powyżej siedmiu dni. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych. Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do "pasów" powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto kierowcom zabrania się w szczególności wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany)  oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, jak było w opisywanym przypadku. 

Pieszym przypominamy o tym, by każdorazowo gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść, a wejście nie spowoduje nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo prosimy aby spacerując drogą, nawet podczas sprzyjającej pogody, starali się być widoczni dla kierujących. Jeśli na spacer udają się o zmroku i będą się poruszać w warunkach złej widoczności koniecznie powinni stosować elementy odblaskowe.

/KPP Świdnica 

 

Wasze komentarze

A może w tym wieku nie powinno się mieć prawo...
środa, 12.02.2020 15:57 autor: Krzys
czwartek, 17.9.2020 15:06
czwartek, 10.9.2020 12:23
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Panek car sharing
Panek car sharing