komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 czerwca 2021

Alicji, Alojzego

Atrakcje Krakowa: co zobaczyć?

poniedziałek, 18.5.2020 11:18 , odsłony: 1169
kategorie artykułu:

Polska jest niezwykle różnorodnym krajem. W dużej mierze jej ukształtowanie geograficzne sprawia, że ludzie preferujący różne rodzaje wypoczynku mogą znaleźć coś idealnego dla siebie. Osoby, które lubią wypoczywać nad wodą wybiorą nadmorskie miejscowości takie jak Kołobrzeg, Sopot czy Hel aby się zrelaksować. Zwolennicy aktywnego wypoczynku i chodzenia po górach za swój cel obiorą Zakopane czy Karpacz. Co łączy te dwa odmienne typy turysty? Każdy z nich z pewnością w drodze do celu zatrzyma się choć na chwilę w Mieście Królów aby na własne oczy zobaczyć to legendarne miasto - dawną stolicę Polski

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Kraków-Łagiewniki

 

Odwiedzanie miasta można rozpocząć od duchowej podróży. Przystanek ten może zapewnić cudowny charakter urlopowi. Sanktuarium jest poświęcone życiu beatyfikowanej siostry Faustyny Kowalskiej i to właśnie do tego miejsca przybywają pielgrzymki z całego świata. Sanktuarium jest powiązane nie tylko z siostrą Faustyną, ale i z Janem Pawłem II, ponieważ to on nazwał Łagiewniki stolicą kultu Miłosierdzia Bożego zgodnie z zapiskami w Dzienniczku siostry Faustyny. Odwiedziny tego miejsca pozostawiają ślad na duszy każdego człowieka i powinno znaleźć się w planie podróży każdego podróżnika.

 

Rynek Główny w Krakowie

Zaplanowany na kształt kwadratu plac, który jest częścią średniowiecznej Drogi Królewskiej. Jego historii można się doszukiwać w początkach XIII wieku, jest największym placem w Krakowie, a nawet jednym z największych rynków Europy. To właśnie tam odbywa się wiele imprez i koncertów:

  • Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
  • Inauguracja Juwenaliów
  • Konkurs szopek.

Rynek Krakowski to nie tylko plac, który przychodzi na myśl zaraz po usłyszeniu nazwy miasta. Przede wszystkim jest to początek wielu legend, których uczy się niemal każde dziecko w szkole. To właśnie z tym miejscem kojarzymy Legendy o gołębiach, hejnale, Twardowskim czy Sukiennickim nożu.

Krakowski rynek to punkt charakterystyczny spotkań mieszkańców i turystów, ale przede wszystkim to on ma główny wpływ na rytm życia tego miasta, bo to właśnie Rynek Główny sprawia, że tętni życiem - nie tylko nocnym.

Ulice i uliczki

Najbardziej urokliwym aspektem Miasta Królów są jego ulice, uliczki i małe zakamarki, po których można plątać się godzinami. Najlepszym sposobem na poznanie Krakowa jest wielogodzinny spacer. 

W ten oto sposób nie tylko jesteśmy w stanie poznać miasto od strony mieszkańca, ale i trafić do tych mniej turystycznych, zatłoczonych miejsc – na własną rękę. Warto rozważyć pomoc w tym zakresie, mianowicie wynajęcie profesjonalnego, licencjonowanego przewodnika, który nie tylko poprowadzi nas do najważniejszych punktów w mieście, ale i podzieli się wiedzą historyczną. Te rozwiązanie jest najbardziej efektywną opcją, ponieważ mamy pełny pogląd na to, jak kształtowało się miasto przez setki lat i co sprawiło, że wygląda właśnie tak jak doświadczamy go w danym momencie. Firma Kraków Direct jest przodownikiem w tej dziedzinie, ponieważ współpracuje jedynie z licencjonowanymi przewodnikami, których wiedzy możemy być pewni, jako że posiadają legitymację.

Nowa Huta

Bardzo bogata w kontekście historycznym dzielnica Krakowa, która pierwotnie powstała jako indywidualne miasto. Założeniem stworzenia go było powstanie pierwszego polskiego socjalistycznego miasta, dlatego też wycieczka w te tereny jest niczym przeniesie się w czasie do czasów komunizmu. Podczas spaceru po nowej hucie podziwiamy niesamowitą architekturę, charakterystyczny wystrój mieszkań, a nawet na własne oczy zobaczyć czołg z II wojny światowej. Co więcej, na terenie nowej huty znajduje się schron, który został wybudowany na wypadek wojny nuklearnej – niewiele miast może zaoferować tak różnorodne atrakcje.

Nowa Huta jest oddalona od Krakowa, dlatego też dotarcie do niej może być skomplikowane dla turysty. Jedną z kilku możliwości jest skorzystanie z transportu publicznego, kolejną wynajęcie kierowcy, który pomoże dotrzeć do nowej huty i wrócić do centrum, następną lokalna firma turystyczna. Może ona także wykonać kompleksową usługę wraz z opcją prywatnego przewodnika.

Transport

Kraków jest dużym miastem, ale wyśmienicie skomunikowanym. Oprócz idealnie współgrających ze sobą sieci tramwajowych i autobusowych można korzystać z pociągu. Miasto posiada też prężnie działającą sieć taxi, ale dla tych, którzy wolą zorganizować całą podróż z wyprzedzeniem warto rozważyć rezerwacje transportu lotniskowego czy dworcowego.

 
dzisiaj, 7 min temu
wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 17.6.2021 23:41
czwartek, 17.6.2021 12:19
czwartek, 17.6.2021 08:24
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec