Austriacka przygoda AKS Strzegom

środa, 28.3.2018 09:40 3154 0

W ubiegły weekend tj.23-25.03.18r na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu judo z miejscowości  Rohrbach w Austrii, strzegomska sekcja judo wydelegowała siedmiu zawodników w rocznikach 2007-2008 - dzieci młodsze. Turniej jak co roku obfitował dużą ilością zawodników i zawodniczek. Zawody wymagają od wszystkich zawodników dobrego wytrenowania fizycznego i technicznego. Sportowcy Sekcji Judo AKS STRZEGOM zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, godnie reprezentując nasz strzegomski  klub. Dzieci dobrze poradziły sobie z presją, że reprezentują nasz kraj jako jedyny klub z Polski. W zawodach wzięli udział z sportowcy z Niemiec, Czech, Rumuni, Bułgarii, Słowacji, Danii. Judocy AKS-u indywidualnie zdobyli trzy medale - Urszula Strzelecka medal złoty, Tomasz Strzelczyk i Jakub Zalas medal srebrny, reszta zawodników po stoczeniu dobrych pojedynków zajęli miejsca tuż za podium. W turnieju drużynowym - po krótkiej rozmowie z zawodnikami - została podjęta decyzja o podjęciu rywalizacji w drużynie. Do turnieju drużynowego zostali wystawieni zawodnicy: Tomasz Strzelczyk, Michał Molis, Karol Górski, Dariusz Kuś, Wiktoria Waszczak, Urszula Strzelecka i Jakub Zalas. Po stoczeniu dwóch pojedynków w swojej grupie nasza drużyna stanęła do walki o wejście do finału, niestety ulegliśmy rywalom, którzy zdobyli miejsce pierwsze, a my  ostatecznie zdobyliśmy miejsce trzecie.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za dzielną postawę i godne reprezentowanie naszych barw. Serdeczne podziękowania dla Pana Sławomira Majstrzyka.

Ukłon w stronę Urzędu Miasta i Gminy Strzegom za wsparcie ze środków budżetu miejskiego, dzięki to któremu, Nasi Judocy z AKS Strzegom mogli  reprezentować kraj, miasto oraz gminę Strzegom na zawodach w Austrii.