komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 20 maja 2019

Bazylego, Bernardyna

Barbara Olszewska radzi: Jak skutecznie zmienić nawyki żywieniowe? [KONKURS]

wtorek, 23.4.2019 08:00 , odsłony: 3876
kategorie artykułu:

Jak skutecznie zmienić nawyki żywieniowe? Jak wytrwać w postanowieniu? Oto 5 wskazówek mgr inż. Barbary Olszewskiej – dietetyka z ponad 6-letnim doświadczeniem i właścicielki gabinetu dietetycznego Równowaga ze Świdnicy.

  1. Załóż realny cel. Pamiętaj, że utrata 10 kg w dwa tygodnie nie jest możliwa. Stawiaj bardziej realistyczne cele. Nie 10 kg w dwa tygodnie, a 2 kg. Bardzo często wprowadzenie w życie nowych nawyków żywieniowych trwa zbyt krótko, bo założenia, które powzięliśmy są po prostu nierealne. Nieosiągnięcie (w rzeczywistości niemożliwego do osiągnięcia) celu skutkuje demotywacją, brakiem dalszego zaangażowania i zakończeniem diety. Podstawa to nie wywierać na siebie presji, która będzie czynnikiem utrudniającym proces zmiany nawyków żywieniowych.
  2. Wprowadź na stałe aktywność fizyczną. Na początku nie wymagaj od siebie zbyt dużo, ale bądź konsekwentny. Jazda do pracy na rowerze, wybór schodów zamiast windy, 30-minutowy spacer – tak! Dla osób zapracowanych, które nie mają dodatkowego czasu, aby zajrzeć na siłownię/fitness to dobre alternatywy, które łatwo wprowadzić do codziennego planu. Nawet jeśli zjesz coś, co nie powinno znaleźć się w twojej diecie, sport pozwoli zredukować zbędne kalorie. Ponadto podczas uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej w naszym organizmie wytwarzane są neuroprzekaźniki, które wpływają na dobry nastrój, a więc zwiększają chęć do dalszego działania.
  3. Patrz, jak zmienia się twoje ciało, a nie obserwuj obsesyjnie kilogramów na wadze. Często to  wskazówka na wadze staje się najważniejsza, a nie to, że np. mieścisz się w ubrania o 2 rozmiary mniejsze. Waga to nie wszystko. Waż się rzadziej, za to skupiaj się na całokształcie i patrz, jak zmieniasz się „długodystansowo”.
  4. Jeśli nie radzisz sobie z dietą skorzystaj z pomocy kogoś, kto jest w tej dziedzinie specjalistą. Odpowiednio ułożona dieta jest nie tylko gwarantem spadku wagi, ale i dobrego samopoczucia. Co „robi” źle ułożony jadłospis? Zmniejsza lub całkowicie hamuje efekty treningów, prowadzi do zachowań kompulsywnych, rozregulowuje podstawowe procesy zachodzące w organizmie. Skutkiem łatwo przewidzieć – postawione cele idą w niepamięć. Często trafiają do mnie osoby po różnego rodzaju dietach zaczerpniętych z gazet, czy internetu, taki sposób rzadko kiedy ma jakiekolwiek podstawy merytoryczne. Gdy w końcu trafiają do  mojego gabinetu mają kompletnie rozregulowane organizmy, których ustabilizowanie trwa nawet kilka tygodni.
  5. Wybieraj mądrze - świeże warzywa, owoce, produkty niskoprzetworzone, wodę. A przede wszystkim czytaj etykiety produktów! W dzisiejszych czasach w sklepach pojawiają się produkty, które kuszą składem np. z mniejszą ilością węglowodanów, tłuszczów, czy  kolorowym opakowaniem. Czasami nie zauważamy, że mają one zdecydowanie większą ilość kalorii, niezdrowych dodatków do żywności i niekoniecznie dobre składniki. Oczywiście nie chodzi o to, aby w momentach kryzysowych nie korzystać z gotowych rozwiązań np. sałatki ze świeżych warzyw, czy soku jednodniowego. Zawsze jednak dokładnie patrz na skład i jakość produktu. 

To tylko garść wskazówek, które już teraz możesz wdrożyć w życie. Jeśli chcesz popracować nad swoim dotychczasowym sposobem żywienia zapraszam do mojego gabinetu dietetycznego. Gwarantuję, że w miłej atmosferze i  przy użyciu profesjonalnego sprzętu uda się osiągnąć cel.

Gabinet dietetyczny Równowaga znajdziesz w Świdnicy przy ul. Trybunalskiej 12, czynny od poniedziałku do soboty (tel. 606 918 961). Jeśli chcesz poznać mnie bliżej zapraszam na mojego fb. (https://pl-pl.facebook.com/rownowaga.swidnica/ ).

UWAGA! KONKURS!
Mamy dla Państwa voucher na bezpłatną konsultację w gabinecie dietetycznym Równowaga.  Żeby go otrzymać należy dokończyć zdanie: Warto się zdrowo odżywiać, bo..... i wysłać na adres konkursydsw@doba.pl  podając jednocześnie swoje imię, nazwisko, miejscowość i numer telefonu. W temacie prosimy wpisać: Równowaga. Z autorem najciekawszej odpowiedzi skontaktujemy się telefonicznie. 

Dziękujemy za wszystkie nadesłane maile. Voucher na bezpłatną konsultację w gabinecie dietetycznym Równowaga otrzymuje Izabela Szwarc

 

 

 

sobota, 18.5.2019 19:19
1
czwartek, 16.5.2019 12:47
17
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica