Bezpłatne treningi biegowe w Świebodzicach

środa, 12.10.2022 06:25 241 0

Klub Sportowy GVT we wtorki o godz. 17 w Świebodzicach prowadzi otwarte treningi biegowe dla dorosłych. W tym samym czasie i miejscu, również nieodpłatnie, odbywają się zajęcia dla dzieci. Celem zajęć jest sportowa aktywizacja mieszkańców miasta i gminy, a także przygotowanie ich do udziału w zaplanowanym na 20 listopada Świebodzickim Biegu na 5 km i 10 km. Wszystkie te wydarzenia GVT organizuje w ścisłej współpracy z Urzędem Miejskim w Świebodzicach.

 – Akcja „Świebodzice w biegu” zainicjowana przez Klub GVT świetnie wpisała się w kalendarz sportowych wydarzeń w naszym mieście – mówi burmistrz Paweł Ozga. – Pozytywne opinie i ogromna frekwencja rozegranego 11 września Świebodzickiego Biegu na 1 Milę dowiodła, że mieszkańcy naszego miasta lubią i chcą spędzać czas aktywnie, najlepiej z najbliższym, w tym z dziećmi. I dlatego kibicuję tego rodzaju sportowym inicjatywom, zachęcając do udziału w bezpłatnych treningach, odbywających się w każdy wtorek o godz. 17 w świebodzickim Parku Sportowym - dodaje.

 Podczas zajęć prowadzonych przez doświadczonych trenerów nacisk kładziony jest nie tylko na wytrzymałość, ale również technikę biegu. W trening wplecione są ćwiczenia ogólnorozwojowe, ważne w każdym wieku i w każdym sporcie.

Jesienią trudno zmobilizować się do sportowej aktywności, a w grupie trenuje się zdecydowanie łatwiej – zachęca do udziału w regularnych spotkaniach Zbigniew Gucwa, pomysłodawca wydarzenia, dyrektor sportowy i trener w KS GVT. – Chcemy umożliwić świebodziczanom przygotowanie się do „Świebodzickiej Piątki & Dychy”, zarówno tym, którzy nastawiają się, że zrobią na wybranym dystansie „życiówkę”, jak i tym, którzy po raz pierwszy pokonają 5 lub 10 km.

 - Przeszkodą do udziału w spotkaniach treningowych nie jest ani wiek, ani poziom sportowego zaawansowania uczestników. – To zajęcia dosłownie dla każdego, dla dzieci i dorosłych. Nasi trenerzy tak dobierają ćwiczenia, by nikt nie wykonał ani zbyt słabego, ani zbyt mocnego treningu – podkreśla Zbigniew Gucwa.

Zajęcia są bezpłatne, wystarczy przyjść we wtorek o godz. 17 do Parku Sportowego, zbiórka przy fontannie na Orliku. W tym samym czasie i miejscu, w ramach Pho3nix GVT Akademia, odbywają się treningi dla dzieci od 3. roku życia, można więc ćwiczyć rodzinnie.

Zapisy na „Świebodzicką Piątkę&Dychę, czyli Bieg na 5 km i 10 km”, który odbędzie się w niedzielę, 20 listopada, pod tym linkiem: https://zapisy.inessport.pl/#gr132
Informacje o zawodach również na facebookowym profilu wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/904160990972722

Klub Sportowy GVT
KS GVT to grupa sportowa prowadzona przez Zbigniewa Gucwę, byłego zawodowego kolarza, który zakończył sportową karierę w 2013 roku, ale wciąż chciał zostać w ulubionej dyscyplinie. Założył więc, wraz z bratem Andrzejem, firmę GVT. Głównym przedmiotem działalności GVT stało się trenowanie zarówno kolarzy i triathlonistów zawodowych, jak i amatorów w obu tych dyscyplinach. Wkrótce wokół GVT zgromadziła się liczna grupa pasjonatów sportu, tworzący dziś odnoszący sukcesy team GVT BMC 3Soft Świebodzice, w barwach którego startują i zawodowcy, i amatorzy. W ramach Pho3nix GVT Akademia team prowadzi bezpłatnie multisportowe zajęcia dla dzieci od 4. roku życia, a także trenuje młodzież powyżej 15. roku życia (do 23. roku życia), która w seniorskich kategoriach wiekowych zasili szeregi drużyny. GVT pomaga również przedsiębiorstwom – przez sport – budować z załogi zgrany i skuteczny zespół, a także znacząco zwiększyć udział pracowników w programach prozdrowotnych i prosportowych.

foto - GVT Training

Dodaj komentarz

Komentarze (0)