Biało-zielony licznik nadal bije!

poniedziałek, 12.9.2016 13:40 1529 1

Bardzo dobrze prezentujący się w rundzie jesiennej piłkarze Polonii-Stali Świdnica zapisali na swoim koncie czwarte zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Tomasza Oleksego i Mariusza Miętkiewicza pokonali na wyjeździe Orła Ząbkowice Śląskie 2:0.

Przez całe spotkanie zawodnikom obu ekip doskwierał potężny upał, ale z tymi warunkami lepiej poradzili sobie świdniczanie. Pierwszy kwadrans należał jednak do gospodarzy. W 13. minucie Bartłomiej Kot wygrał pojedynek sam na sam z Dawidem Kuriatą i wciąż było 0:0. Goście rozkręcali się z minuty na minutę, ale brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola. Aktywny w szeregach przeciwników był za to ukraiński skrzydłowy Pavlo Pokhytailo, który zaliczył kilka – na szczęście dla przyjezdnych niecelnych uderzeń na świdnicką bramkę. W 45. minucie przeprowadziliśmy decydującą akcję w tej części meczu. Znakomicie z kontrą ruszył Andrii Kozachenko, dograł piłkę do Grzegorza Borowego, a ten wyłożył futbolówkę Oskarowi Łuszkiewiczowi, który w sytuacji jeden na jednego zdołał zmusić bramkarza rywali do kapitulacji.

W 49. minucie miejscowi mieli dobrą okazję do wyrównania, ale jeden z ofensywnych graczy Orła minął się z piłką na 7. metrze. Później oglądaliśmy już koncert gry w wykonaniu biało-zielonych. Trzy minuty później bardzo aktywny tego dnia Andrii Kozachenko kropnął z narożnika pola karnego, a zmierzająca po „długim słupku” do bramki piłka, zatrzepotała w ząbkowickiej siatce. Minutę później gospodarzy uratowała poprzeczka, a następnie Robert Myrta niecelnie uderzył z ośmiu metrów. Do końca pojedynku posiadaliśmy zdecydowaną przewagę, ale w końcówce rywale mogli pokusić się o honorowe trafienie. Zmierzającą do bramki piłkę zdołał wybić Krystian Jagieła, zażegnując niebezpieczeństwo.

Po tej wygranej, biało-zieloni z dorobkiem 13 punktów (4 wygrane i remis) plasują się na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Kolejny mecz ligowy zagramy w niedzielę, 18 września, kiedy to o 11.00 podejmiemy na własnym obiekcie Sokoła Wielka Lipa.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Polonia-Stal Świdnica 0:2 (0:1)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Salamon, Klemiński, Ł. Kot, Sowa, Szuba (68′ Filipczak), Łuszkiewicz (77′ Mordasiewicz), Jagieła (85′ Smutek), Borowy (82′ Gładysz), Myrta (72′ P. Mazanka)